Co všechno skrývá Paříž?

Pokud máte volný víkend, můžete ho strávit různě. Nemusíte ho strávit jenom na gauči v obývacím pokoji, ale můžete ho strávit různými způsoby. Například se můžete vydat na nějaký výlet po České republice, ale taky si můžete vyjet na jednodenní či víkendový pobyt do zahraničí. Pokud nevíte, co s partnerem podniknout, pro zamilované páry je ideální Paříž.

Paříž je to nejkrásnější a hlavně nejromantičtější místo na světě. Letos se jedná taky o nejinovativnější město Evropy, ale o tom zase příště. Paříž v sobě skrývá mnohá krásná místa, která je třeba vidět alespoň jednou v životě. Pojďme si je proto představit, abyste si je následně mohli zapsat do vašeho seznamu či plánu.

 • katedrála Notre-Dame

Dominantou celé Paříže je samozřejmě katedrála Notre-Dame, která tu stojí už nějaký ten pátek, a to konkrétně od 12. století. Jedná se o ohromující gotickou katedrálu, která stojí na místě bývalého římského chrámu. Zde se odehrávalo mnoho zajímavých, velkých a významných historických událostí.

• Vítězný oblouk

Padesátimetrovou vysokou stavbu, která byla postavena podle antického vzoru, najdeme na historické ose měla. Je tu na počest Napoleona a jeho bitvy u Slavkova. Jedná se o výchozí bod snad každé turistické prohlídky s průvodcem.

• Eiffelova věž

A samozřejmě se nesmí zapomínat ani na Eiffelovu věž, která je symbolem celé krásné Paříže. Je to asi nejznámější pařížská dominanta a nejznámější a nejvyhledávanější pařížská turistická atrakce. Nahoru se dá vyjet výtahem, ale mnohem zábavnější jsou schody.

• Louvre

Při návštěvě Paříže by se nemělo zapomínat ani na známý Louvre, který je největším muzeem umění světa.

• Sacré Coeur

Národní památník padlým je další dominanta, kterou v Paříži najdeme. Jedná se o poutní kostel, který je od roku 1919 zasvěcen srdci Ježíšovu. Turisté tento kostel navštěvují však z toho důvodu, že je odtud nejpůsobivější výhled a celou krásnou Paříž.