Navštivte tanzbergský Svatý kopeček

Mnoho lidí v současné době místo zahraničních dovolených volí raději ty klasické české. Přece jenom i Česká republika má co nabídnout a i v České republice zažijete krásnou dovolenou či hezký volný víkend. Navíc se jedná o poměrně levnější variantu, ať už se rozhodnete pro týdenní dovolenou či jen pro tu víkendovou. Je však nutné poznamenat, že ta pravá česká dovolená se neobejde bez turistiky!

Turistika se však naštěstí stala aktuálně velice vyhledávanou. Je to hlavně proto, že lidé už nechtějí trávit svůj volný čas jenom ležením na pláži, ale také touží po troše zábavy a dobrodružství. Aktivní dovolená je tedy přesně to pravé.

Kam se tedy vydat?

Pokud nemáte zrovna moc volného času a chcete si spíš udělat takovou hezkou přírodní sobotu, zvolte procházku z Mikulova. Během jedné až dvou hodinek totiž prožijete hned několik století. Z Mikulova totiž vede cesta, která je u nás nejstarší křížovou cestou. Uvidíte také kousek vzácné přírody a samozřejmě i nezaměnitelně kouzelné výhledy. A to vše vás potom dovede k pahorku s kapličkou – na takzvaný Sv. kopeček.

Více informací:

Na okraji Mikulova všemu vévodí krásný pahorek, na němž se tyčí kaplička. Možná byste si tento pahorek spletli s horou Říp, ale nenechte se zmást. Tento pahorek je vysoký pouze něco málo přes tři sta šedesát metrů – je tedy o něco větší než starý známý pražský Petřín.

Pokud se ptáte, proč se tomuto Sv. kopečku říká Tanzberg, je to hlavně proto, že toto místo v minulosti patřilo k těm magickým. Konaly se tu totiž podivuhodné rituály, které uctívaly bohy přírody. Není se čemu divit, že je tady půda obzvlášť úrodná. Nicméně k těmto rituálům či obřadům patřily i tance, proto Tanzberg.

Nejvíce si z tohoto výhledu povšimnete vinic, které se všude kolem linou. To je možná ještě díky tomu minulém uctívání – daří se tu však nejen vínu.