Paříž láká nejen památkami, ale i fontánami s perlivou vodou

Cestování je v poslední době skutečně oblíbenou činností. Je nám otevřený celý svět, tak proč toho nevyužít. Oblíbenou zemí je například Itálie, která je velmi romantická. Na romantickou Paříž však ani zdaleka nedosahuje. Paříž je to nejromantičtější místo na zemi. Mnoho lidí sem jezdí už jen z toho důvodu, že zde mohou požádat svou vyvolenou o ruku. A samozřejmě se sem jezdí i z důvodu velkého množství památek. Nyní se však lidé budou cestovat nejen za památkami, ale i za perlivou vodou.

Perlivá voda je zde obecně poměrně drahá a na ulicích běžně narazíte jenom na fontány s klasickou, čistou vodou. Pokud jste však zastánci spíše té perlivé vody, už za ni v Paříži nebudete muset utrácet. Toto nejinovativnější město Evropy se totiž rozhodlo do svých ulic zavést fontány s perlivou vodou.

Proč se fontány zavedou?

Samozřejmě je to kvůli lidem, kteří fontány využívají. Právě ti by totiž ocenili fontány s perlivou vodou a mají je tedy mít. Ovšem druhým důvodem je to, že se sníží spotřeba PET lahví a Paříž se tak stane opět o trochu ekologičtější.

Kde se fontány s perlivou vodou zavedou?

Tyto fontány by se měly zavést do všech dvacet pařížských obvodů. Minimálně jedna taková fontána by měla být v každém obvodu.

Kdo projekt podporuje?

Celý tento projekt je samozřejmě velice podporován, a to hlavně dodavatelem vody pro francouzskou metropoli – společností Eau de Paris. Právě tato společnost se dlouhodobě snaží společnosti ulevit a snaží se ji odnaučit návyku, aby si balenou vodu kupovali. Je to přece jenom zásah do jejich financí. S těmito fontánami by hned mohli ušetřit.

Jen pro zajímavost: Francouzům patří osmá příčka na žebříčku největší konzumentů vody na celém světě.

Bude perlivá voda zdarma či nikoliv?

Je nutné uvést všechno na správnou míru a je třeba poznamenat, jestli bude nebo nebude perlivá voda z fontán zdarma. Ano, bude zdarma. Mohlo by se tak skutečně ulevit Francouzům a mohli by na vodě ušetřit, pokud skoncují s návykem kupovat balené vody.