Umělá laguna vyroste ve Španělsku – kde ji najdeme?

Cestování se stalo v poslední době skutečně velice oblíbené. Není se čemu divit, dneska se nejedná o nějak extra drahou záležitost a navíc je nám svět dnes otevřený. Necestovat by byla chyba, je třeba poznávat okolní svět a všechno, co nás v něm čeká. Většinou lidé cestují hlavně v době léta, kdy si vyjedou k moři. Populární je například Chorvatsko, ale taky i Itálie nebo Španělsko. Konkrétně ve Španělsku se toho mnoho, mnoho chystá! Bude zde například umělá laguna, která bude až tři sta kilometrů od moře vzdálená! Kdy se jí dočkáme?

Španělsko je obecně velice krásná země, která nás neustále udivuje. Bohužel se sem však cestuje opravdu hlavně v létě, kdy je zde možné koupání v teplém moři. Bohužel jak turisty, tak i samotné Španělsko trochu mrzí, že zde není možné celoroční koupání. To však slibuje projekt, který by měl vyrůst nedaleko Madridu.

Právě asi šedesát kilometrů od hlavního města Španělska by měla vyrůst umělá laguna, a to i s pláží, evokující moře. Slibuje se od toho skutečně hodně, protože nejbližší pláž je pak od tohoto místa vzdálená skutečně až tři sta kilometrů.

Do kdy by měl být projekt hotov?

Tento projekt by měl být postaven už do tří let. Pláž se bude jmenovat Alovera Beach a podle všeho by se mělo jednat o největší člověkem vytvořenou pláž v celé krásné Evropě.

Kolik bude projekt stát?

Celý projekt by měl vyjít na více jak 405 milionů korun. Podle odhadů by však měl každým rokem přilákat více jak 250 tisíc návštěvníků. S celou výstavbou by se mělo začít možná už i do konce tohoto roku, protože všechno je schválené a nic stavbě nebrání.

Co od laguny můžeme očekávat?

Pokud si myslíte, že nám tato laguna bude slibovat jenom každoroční plavání, tak se pletete. Tato laguna v sobě bude skrývat mnohem více, a sice bude se zde moct dělat windsurfing, bude se zde moct jezdit na kajacích či se zde budou moct vykonávat další sportovní aktivity. Pobřeží bude vypadat naprosto skutečně, budou zde vybudovány i restaurace a samozřejmě i barvy či atrakce, mezi něž se řadí oblíbené tobogány a skluzavky.