Jaké ženy se řadí k těm nejvlivnějším v Česku?

Pokud sledujete svět podnikání, jistě vám neunikne naprosto nic z tohoto světa. Například vám určitě neuniklo, že časopis Forbes před nedávnem vydal nový, aktuální žebříček těch nejbohatších lidí České republiky. Kromě toho taky vydal i žebříček těch nejvlivnějších žen v České republice. Tento žebříček bude zajímat hlavně ženy, protože přece jenom ženy potřebují vědět, že to jde, že mohou být taky vlivní, stejně jako pánové. Není potřeba, abyste vlastnili nějakou společnost nebo aby vás svět (či spíše Česká republika) znala, jenom to chce udělat něco, čeho se zprvu bojíte, ale co vám dokáže změnit život naprosto naruby.

V žebříčku se nachází nejen podnikatelky, kterých je zde kupodivu poměrně málo, ale taky i známé sportovkyně či naprosto neznámé ženy, které se angažují v politice nebo jsou někde výše postavené. Pojďme se společně podívat na ty nejzajímavější z nich.

• Lenka Bradáčová

Tou nejvlivnější ženou v České republice je Lenka Bradáčová, která je vrchní státní zástupkyní v Praze. Je jí čtyřiačtyřicet let a její práce ji stále baví!

• Věra Jourová

Na druhém místě se umístila taktéž velice zajímavá žena, kterou je Věra Jourová. Středoškoláci ji jistě budou znát, protože se o ní učí ve škole. Jedná se o komisařku Evropské unie, které je aktuálně třiapadesát let.

• Adriana Krnáčová

Vládkyně hlavního města Prahy – tak je označována Adriana Krnáčová, která je primátorkou hlavního města Prahy. Tato žen, které za tři roky bude rovných šedesát let, vládne městu, které má rozpočet více jak sedmdesát miliard korun.

• Petra Procházková

Na páté pozici se umístila Petra Procházková, kterou možná vůbec neznáte a ani jste o ní ještě neslyšeli. Ovšem právě tato žena je finanční ředitelkou Agrofertu, tudíž spravuje finance v impériu, které patří druhému nejbohatšímu Čechovi – Andreji Babišovi.