Oblíbená místa v Itálii, kde toho uvidíte nejvíce

Cestování je v dnešním době opravdu oblíbenou aktivitou. Člověk by rozhodně měl cestovat, protože jenom cestování mu nabídne rozšíření obzorů. Navíc Česká republika je sice krásná země, ale existují místa v zahraničí, která bychom měli jednou v životě vidět. Díky tomu, že existuje mnoho možností, jak se do zahraničních zemí dopravit, je cestování pohodlné a mnohdy nás ani moc nestojí. Stále levně se dopravíme do krásné, slunné Itálie, kde je toho tolik k vidění!

Itálie je krásná a velice oblíbená destinace, do níž cestujeme hlavně v období léta. Přece jenom moře je zde krásně teplé a sluníčko zde pálí až nepříjemně moc. Do Itálie se však vyplatí cestovat kdykoliv během roku, protože jsou zde oblíbené destinace, v nichž se uvidí mnoho zajímavých a krásných památek. Jaké destinace je třeba vidět?

• Řím

Řím je nutnost. Toto krásné místo je plné zajímavých památek, které je třeba vidět alespoň jednou v životě. Například je zde Koloseum, což je největší římský amfiteátr, do něhož se dříve vešlo až padesát tisíc návštěvníků. Zároveň je to jediný římský amfiteátr, v němž se odehrávaly hony na zvířata. Kromě Kolosea stojí za vidění bazilika sv. Petra nebo Pantheon či fontána Di Trevi, která je tou nejslavnější římskou fontánou. Pokud sem hodíte minci, do Říma se jednoho dne vrátíte.

• Benátky

Krásnou destinací jsou i Benátky. Ty jsou hojně navštěvované hlavně zamilovanými páry, kteří se zde projíždějí po gondole. Projížďka je samozřejmě za zpěvu a je to něco, co je třeba v životě zažít. Kromě toho najdeme v Benátkách mnoho míst, kam se můžeme vydat. Je zde k dispozici mnoho, mnoho bazilik, k nimž patří například bazilika di San Marco nebo třeba bazilika Santa Maria Gloriosa dei Frari.

Samozřejmě najdeme mnohem více zajímavých míst v Itálii, k nimž se řadí i samostatný stát Vatikán, ale Benátky jsou s Římem a taky Milánem nejvíce navštěvovány.