Svícny jako součást moderního bytu

Po moderní domácnosti dnes touží kde kdo. To, co je moderní, to najdete v mnohých internetových magazínech nebo se o tom dočtete v klasických časopisech o bydlení. Pokud ale nemáte chuť si mnohdy předražené časopisy kupovat, přinášíme vám pár tipů na to, co byste v moderní domácnosti rozhodně neměli postrádat. Většinu z těchto věcí jistě znáte, a dokonce je i máte doma, ale nechte se inspirovat například svícny, které jsou dnes nedílnou součástí moderního bytu.

K moderním bytovým doplňkům se řadí například bujné závěsy nebo taky zajímavé květináče různých metalových barev. Taky je nutné zmínit karafy a zajímavé tácy či podobné dekorace, které se dokonale vyjímají například na stolech. Kromě toho byste si měli do domácnosti pořídit již zmiňované svícny, bez kterých moderní domácnost není moderní domácností.

Kde takové svícny najdu?

Krásné svícny najdete na každém rohu, ale nejčastěji se s nimi setkáte hlavně v prodejnách s nábytkem, tedy například v JYSKU nebo v IKEI. Právě v těchto prodejnách najdete skutečně dech beroucí svícny, které vám zdokonalí vaši domácnost.

Jaké svícny koupit?

Vždy se zaměřujte na barvu vaší domácnosti. Svícny pak jen barevně dolaďte přímo do vaší domácnosti. Pokud máte bílé stěny a šedé doplňky, sáhněte po šedobílých svícnech – nemusí být jeden kus, ale mohou to být dva samostatné svícny, které vám budou dělat krásnou dekoraci.

Jsou libo extravagantní svícny?

V poslední době se taky hojně setkáme s extravagantními svícny. Jsou to svícny, které jsou většinou lesklé, a to v bronzové, zlaté nebo stříbrné barvě. Kromě toho tyto svícny vypadají jako zvířecí hlavy, proto se řadí do extravagantní kategorie. Takové svícny koupíte například v obchodech H&M nebo v podobných prodejnách.

Nejčastěji se setkáme se svícny, které vypadají jako koňská či opičí hlava.