Pracujete z domova? Možná to ale není pro vás

Bez práce by se nám dneska těžko žilo. Peníze jsou v dnešním světě potřeba jako sůl, proto zaměstnání (nebo jiný způsob obživy) je zkrátka nutností. Dneska se však stává jakýmsi trendem práce z domova. Tento způsob práce je zaměstnavateli hojně podporován, protože se zjistilo, že zaměstnanci, kteří pracují z domova alespoň dvakrát do týdne, jsou mnohem efektivnější a práci vypracují mnohem rychleji než jindy. Práce z domova má totiž jedinou výhodu, která se skutečně odráží na splněných plánech – zaměstnanci se doma cítí lépe, příjemněji, nikdo na ně neštěká, nejsou pod tlakem. Jejich práce je tak mnohem zábavnější a dělají ji s chutí.

Bohužel se však nedávno ukázalo i to, že práce z domova není zrovna vhodná pro kohokoliv. Práce z domova je skutečně jenom pro někoho. Pojďme si říct, pro koho je tato práce vhodná a kdo ji může vykonávat.

Může za to povaha

Dneska je práce z domova skutečně mnohem žádanějším benefitem, než jsou například stravenky, firemní auto nebo například telefon. Není se čemu divit, když vzrostl počet firem, které skutečně nabízejí tuto možnost. Ovšem nedávno se ukázal světu průzkum, v němž se ukazuje, že počet pracovníků, kteří jsou schopni vykonávat kancelářské práce z domova, klesl. Můžou za to naše vlastnosti a povaha.

Aktivně a efektivně pracovat totiž není nakonec tak jednoduché, jak jsme si mysleli. Přece jenom práce z domova vyžaduje soustředěnost a hlavně žádnou prokrastinaci, což je ten zásadní problém.

Prokrastinace jako náš úhlavní nepřítel

Co se týče zrovna prokrastinace, to je náš úhlavní nepřítel v celém našem dlouhém životě. Pokud tento pojem neznáte, jedná se o chorobné odkládání našich povinností. Znamená to tedy v praxi to, že místo toho, abyste šli vynést koš, raději si na hodinu sednete k seriálu s jídlem, protože se vám zkrátka nechce koš vynést. Děláte mnoho jiných činností a chodíte obloukem kolem práce, kterou je třeba udělat.