Proč se ještě letos vydat do Benátek?

Nejste milovníky dlouhých dovolených nebo nemáte čas strávit deset dní u moře? To neznamená, že letos musíte sedět doma na gauči a obdivovat zahraniční krásy jen z filmových snímků. Můžete se někam vydat třeba jen na víkend, i během víkendu toho lze vidět tolik. Co třeba se vydat do Benátek, které jsou krásné a romantické zároveň? 

Lidé mají Itálii spjatou s vysokými přirážkami za sezení v restauracích a kavárnách nebo s nezdvořilými nepříjemnými Italy. Ovšem Itálie opravdu není jenom o tom, je také o zajímavé architektuře a zdejších muzeích.  

Pokud nad Itálii uvažujete, doporučujeme se letos vydat třeba do Benátek. Právě zmiňované Benátky jsou celoročně velmi atraktivní, nabízí vám opravdu mnoho. Pakliže nad nimi stále uvažujete, víme, proč se do Benátek letos rozhodně podívat.  

Proč se letos podívat do Benátek? 

  1. Je to kousek. Nemusíte letět dlouhé hodiny, poletíte sotva pár minut. Nebo můžete jet autobusem či vlakem, ovšem to už je trochu náročnější způsob cestování. A když budete v Benátkách, hned za rohem je Verona – ve Veroně budete zhruba za čtyřicet minut, když pojedete vlakem.  
  2. Pojedete na gondole. I když to tedy není tak romantické, jak si mnozí lidé myslí, gondola k Benátkám patří a nikde jinde nezažijete jízdu na gondole s tou pravou italskou atmosférou.  
  3. Prozkoumáte zdejší ostrovy. Benátky jsou rozloženy na více jak sto ostrůvcích, které spojují jenom kanály a s mosty. Prozkoumejte tedy alespoň polovinu z ostrůvků, zejména se podívejte na ostrovy Torcello nebo Burano, které nejsou tak zasažené turisty.  
  4. Kvůli karnevalu se do Benátek taky vyplatí jet. Zdejší karneval masek je opravdu jeden obrovský zážitek. Každým rokem přiláká až tři miliony turistů. Každým rokem se koná v únoru, ulice Benátek jsou posléze zaplněny maskami a kostýmy.