Jak se zbavit nečistot na koberci?

Nehody se stávají dnes a denně. Pod slovem „nehoda“ si většinou vybavíme srážku dvou automobilů, ale tak kritické nehody být nemusí. Nehoda může být i chvilka, kdy se nám nechtěně podaří vylít víno na koberec. Při čistění tohoto fleku si však všimneme mnohých dalších skvrn, které je třeba vyčistit. Všimneme si například žmolků nebo fleků od něčeho jiného, než je víno. Málokdo však ví, jak s takovými fleky na koberci zatočit. My vám proto přinášíme pár tipů, jak se s těmito nečistotami poprat.

Existuje mnoho možností a způsobů, jak s nečistotami na koberci zatočit. Je jenom na nás, jestli se rozhodneme pro chemickou nebo nechemickou variantu. Nechemická varianta nemusí být tak účinná, ale chemická zase nemusí být pro koberce to nejlepší (mnohé koberce chemikálie jenom zdevastuje).

Čistící prostředky jako rychlá záchrana

Samozřejmě tím nejúčinnějším, co na koberec pomůže, jsou čisticí prostředky. Takové čisticí prostředky jsou však dneska velice drahé a mnohým z nás může vadit, že si do své domácnosti sami lijeme chemikálie. Navíc chemikálie mnohým kobercům nevyhovují, a tak bychom měli hledat raději způsob, jak skvrn vyčistit, aniž bychom čisticí prostředky plné chemikálií museli použít.

Naštěstí existuje celá řada babských rad, které nám dopomohou k odstranění nežádoucích skvrn a jiných nečistot z koberce.

Co pomůže?

Velice účinně pomáhá při čistění skvrn prášek do pečiva, který rozsypeme na koberec. Necháme ho vstřebávat přes noc a poté ho důkladně vyluxujeme. Měl by veškeré nečistoty vcucnout a odstranit. Taky je skvělým pomocníkem při těchto problémem kysané zelí, z něhož vlijeme vodu. Zelí rovnoměrně poházíme po koberci, nechám ho působit, poté smeteme a koberec vyluxujeme.

Co se týče mastných skvrn, pomůže jedlá soda. Na čmáranice od fixů pomáhá citronová šťáva, na červené víno pak působí sůl.