Jaký benefit by nejčastěji uvítali zaměstnanci?

V současné době o zaměstnání není nouze. Pokud jste navíc povoláním programátor či někdo podobný, po kom je aktuálně sháňka, pak si budete žít jako v ráji, protože si dokonce můžete určit podmínky. Můžete si stanovit rozumný plat, můžete si říct nějaký benefit, protože firmy vás akutně potřebují. Ovšem pokud byste si měli vybrat, co by to bylo? Jaký benefit byste upřednostnili?

V poslední době jsou benefity něco, co rozhoduje o tom, do kterého zaměstnání půjdeme či nikoliv. Do práce bez benefitů se nám většinou nechce, protože pokud to není úplně ta vysněná práce, pak nás tam udrží právě jenom síla těchto výhod, které nám nikde jinde nenabídli. Dnes se k benefitům řadí celá škála možností, ale které upřednostňujeme a které nikoliv?

Mezi nejoblíbenější se řadí práce z domova

Aktuálně je velice oblíbená práce z domova alespoň na pár dní v týdnu. Zaměstnavatelé tento benefit poměrně hojně nabízí, protože se ukázalo, že lidé pracují mnohem efektivněji a produktivněji, než když jsou klasicky v zaměstnání. Není se čemu divit, vždyť lidé jsou ve svém přirozeném prostředí, do něhož jen tak někoho nepustí. Cítí se doma velice dobře, proto jim práce ani nevadí – jsou zkrátka doma a ten pocit je pro ně nezaměnitelný.

Nicméně mimo práci z domova je v současné době vyhledávaný hlavně kariérní postup. Řada lidí musí vědět, že se má kam posunout, proto se rozhodují pro takové zaměstnání, které nebude stereotypní a ve kterém se mohou neustále snažit být lepší.

A co třináctý plat?

V nedávné době se však ukázalo, že jako další velice vyhledávaný benefit je hlavně třináctý, popř. čtrnáctý plat. Jenže ten je už firmami nabízen jenom zřídkakdy.  Jenže dnes to bohužel bude fungovat tak, že pokud zaměstnavatelé nenabídnou peníze, bohužel do jejich společnosti jen tak někdo netrefí. A jelikož je aktuálně o zaměstnance nouze, musí si zaměstnavatelé své možné pracovní síly dbát. Je tedy hloupost, aby se rozhodovali jim upírat tento bonus, pokud jejich plat není zrovna velký. Jinak lehce přejdou ke konkurenci, která podnik postupně zválcuje.