Vyrobte dětem stůl z dětské postýlky. Poradíme, jak na to

Také si přejete, aby se ve vaší domácnosti proměňovaly stávající věci za nové? Zamilujte si upcyklaci a vrhněte se do prvního projektu, který vdechne novou duši dětské postýlce, ze které vaše ratolest odrůstá.  

Dětská postýlka s novým využitím 

Co naplat – jednou to přijít muselo. Vaše dítko už je zkrátka pro miminkovskou postýlku příliš velké. Zato by ale potřebovalo stoleček pro své výtvarné aktivity. U nového stolu vyrobeného z dětské postýlky může vaše dítě tvořit dokonce až do předškolního věku.  

Co budete pro výrobu stolu potřebovat 

Rozhodli jste se, že si během jednoho odpoledne uděláte prostor pro rodinný projekt? Přichystejte si foťák a zaznamenávejte své dítě, jak vám šikovně s výrobou „pomáhá.“ Krásná vzpomínka na nový příběh postýlky, nemyslíte?  

Pro výrobu stolu si nachystejte 

  • Dětskou postýlku 
  • MDF desku, která poslouží jako psací plocha 
  • Samolepicí fólii 
  • Šrouby k připevnění desky psacího stolu 

Výroba vám zabere pár minut 

Jako první krok odmontujte jednu z bočnic dětské postýlky. Zbylé tři stěny poslouží jako zázemí pro malého malíře. Nyní odejměte i spací plochu. Na její místo budete pokládat připravenou MDF desku, kterou jste si oblepili samolepicí fólií. Desku následně přišroubujte do výšky, která bude pro vaše dítě příjemná. Zkuste jej ke stolu usadit na jeho oblíbenou židličku a pozorujte výšku, ve které bude pracovat, aniž by mělo shrbená záda.  

Je libo trochu výzdoby?  

Stůl si můžete zabydlet například pomocí květináčů, do kterých vložíte jednotlivé psací potřeby. Na kraj stolu klidně vložte také nádobu s plastelínou a s tvořítky, které dítě často používá. Na stole také můžete nechat ležet jednu omalovánku. Bude dítě lákat k aktivitě.  

Samolepicí fólii oceníte již během prvních aktivit vašeho dítěte – skvěle se totiž omývá.