Vyplňte interiér pokojovými rostlinami, které nikdo nepřehlédne

Pokojové rostliny patří do každého interiéru, o tom není pochyb. V současné době však mnozí lidé nevědí, jaké pokojové rostliny do svého interiéru volit. S tím však pomůžeme. Pokud patříte k lidem, kteří si chtějí vyplnit místnosti domu živými pokojovkami, přinášíme vám pár tipů na takové pokojové rostliny, které nikdo nepřehlédne a kterými se budete doslova pyšnit.  

Obecně platí, že celkový dojem prostoru ovlivňují hlavně větší, vzrostlejší druhy pokojových rostlin. Pokud jsou místnosti vašeho domu dostatečně velké místnosti s dostatkem světla, kde je stabilní teplota a vlhkost vzduchu, promyslete si třeba níže uvedené rostliny, které opravdu nikdo nepřehlédne.  

Monstera skvostná 

K nejznámějším pokojovým rostlinám patří jednoznačně takzvaná monstera skvostná, což je pokojová rostlina, která patří k nepřehlédnutelným. Důvodem jsou její impozantní listy, které je třeba dostatečně kropit, protože se na ně usazuje prach. Její výhodou je však to, že ji můžete pěstovat doslova kdekoli, poradí si s jakýmkoli prostředím. Nejlépe se jí daří na světlém nebo polostinném stanovišti, kam nedosáhnou přímé sluneční paprsky.  

Dračinec 

Další nenáročnou pokojovou rostlinou, která však zaujme na první pohled, je takzvaný dračinec. Jedná se o pokojovou rostlinu nenáročnou na pěstování, kterou koupíte za pár stovek korun (její cena se odvíjí od výšky dané květiny).  

Sanseviera 

Další nepřehlédnutelnou pokojovou rostlinou je jednoznačně pokojová rostlina zvaná sanseviera, která patří k nejznámějším. Je typická svým vzhledem, konkrétně svými dlouhými špičatými listy. Znát ji můžete hlavně pro její nelichotivý název “tchynin jazyk”. O této rostlině se říká, že vydrží naprosto všechno a že ji žádný pěstitel nedokáže zabít. Málokdo však ví, že může dorůst do velkých výšek. Většina bytových zahradníků si ji pořizuje v malém provedení, sotva na poličku.