Čtyři stavby světa, které se řadí k nejzajímavějším

Chcete vycestovat, ale zároveň chcete na svých cestách vidět něco nevídaného? Co třeba vyrazit do zemí, kde se nachází nejzajímavější stavby světa? Eiffelovu věž nebo Tančící dům v Praze viděl takřka každý, podívejte se za jinými zajímavými stavbami, které jsou označovány za vůbec nejzajímavější na světě. Kupodivu takových staveb je na světě mnoho, vybrali jsme však čtyři z nich, které stojí za vidění a navštívení.  

Opera v Sydney 

Na úvod je třeba zmínit opravdu impozantní stavbu, kterou je Opera v Sydney. Opera je známá díky svému jedinečnému vzhledu, byla navíc navržena už roku 1956, což je velmi zajímavé. I když však byla navržena ve zmíněném roce, otevřené byla až v roce 1973, protože během její výstavby došlo k mnoha komplikacím. Zejména stavbě nepřála vláda Nového Jižního Walesu, s níž se během stavby vedly dlouhé rozepře.  

Basket Building v Ohaiu 

Věděli jste, že někteří lidé žijí doslova v piknikovém koši? V Ohaiu totiž existuje takzvaná budova Basket Building, který vypadá opravdu jako velký piknikový koš. Budova stála kolem třiceti milionů dolarů, dokončena byla už v roce 1997. Aktuálně nemá tato budova svého využití, ale to se určitě brzy změní. Objekt byl prodán vloni developerovi za 1,2 milionu dolarů.  

Kamenný dům v Portugalsku 

Při putování po Portugalsku můžete vidět mnoho krásných budov. Impozantní je však hlavně kamenný dům, který najdete v Moreira do Rei. Jedná se o neobvyklý dům, který je dvoupatrový a je zbudován mezi dvěma obrovskými balvany. Stavba by vám možná připomínala animovanou pohádku Flintstoneovi. Celá výstavba domu trvala zhruba dva roky, dokončena byla roku 1974.  

Muzeum současného umění v Brazílii 

Konkrétně v Niterói najdete krásné Muzeum současného umění, které sídlí v další zajímavé budově, která se řadí k nejzajímavějším budovám na světě. Na svědomí ji má brazilský architekt a má šestnáct metrů do výšky a padesát metrů v průměru.