Pěstujeme filodendron, popínavou nenáročnou pokojovku

Do svého interiéru si můžete koupit jakoukoli pokojovou rostlinu, jen se o ni dobře starejte. Každá pokojová rostlina vyžaduje ke svému spokojenému životu něco jiného, některé jsou náročnější, jiné méně náročné. Pakliže hledáte pokojovou rostlinu, která bude nenáročná, doporučujeme investovat peníze do filodendronu, což je popínavá rostlina, která se u nás řadí k těm nejvíce oblíbeným.  

Většina lidí pěstuje klasické rostliny, jako je břečťan nebo zamioculcas. Filodendron bude tak skvělým oživením. Jak již bylo zmíněno, nejedná se o náročnou rostlinu. Pochází z amerických tropických lesů, výška rostliny může dosáhnout klidně až dvou metrů, ovšem u nás dosahuje výšky menší kvůli našim podmínkám.  

Jak pěstovat filodendron 

Filodendron můžete jak pěstovat v závěsném květináči, tak rostlinu můžete pěstovat i v klasických truhlících. Je to zkrátka na vás. Pokud ji zasadíte do závěsného květináče, stonky budou vkusně splývat.  

V ideálním případě umístěte květináč s rostlinou na světlé místo, kam však nebude mít dosah přímé letní či polední sluníčko, které je pro rostliny zrádné. Nezapomínejte filodendron pravidelně zalévat, vystačí si však s mírnou zálivkou. Doporučujeme rostlinu rosit, na její listy se totiž velmi často usazuje prach a rosením rostlinu prachu zbavíte. Samozřejmě rosení rostlina ocení i proto, že pochází z tropických oblastí a rosením tak zajistíte vysokou vzdušnou vlhkost.  

Co se týče přezimování, to ať probíhá v běžných pokojových podmínkách.  

Další informace o pěstování filodendronu 

Až přijde po zimě jaro, filodendron přesaďte. Šlahouny hravě zmladíte, a to seříznutím. Pokud byste chtěli rostlinu rozmnožit, je to možné řízkováním.  

Jen pro zajímavost: Filodendron je známý také pod svým dalším názvem Philodendron Scandes. Český jednodušší název je však více zaužívaný.