Esenciální oleje pro naše vlasy. Jaké působí proti suchosti nebo vypadávání?

Každý den své vlasy neustále namáháme. Dennodenně je žehlíme, foukáme nebo používáme horkou kulmu na vlasy. I když se dnes začínají vyrábět takové vlasové pomůcky, které by byly šetrnější k vlasům, stále se musí dbát na dostatečnou regeneraci vlasů. Vlasy jinak budou vypadat nezdravě, budou mastné, nelesklé, navíc se budou lámat a vypadávat. Samozřejmě k lámavosti, vypadávání nebo k suchým vlasům nepřispívá jen to, že je každý den podrobujeme horkému vzduchu. Svou roli hraje také naše strava nebo zdravotní kondice. Ať už máte vlasy v nehezkém stavu z jakéhokoli důvodu, sáhněte po esenciálních olejích, které s vašimi vlasy dokážou opravdu zázraky.  

Pokud toužíte po zdravých a krásných vlasech, přinášíme vám tipy na esenciální oleje, které zatočí s každým problémem vašich vlasů.  

Levandulový olej na suché vlasy 

Jestliže vás trápí suché vlasy, pak byste měli sáhnout po levandulovém oleji. Levandulový olej totiž reguluje produkci kožního mazu a dokáže udržovat vlhkost uvnitř vlasů. Pokud nemáte možnost koupit si levandulový olej, pomocníkem na suché vlasy bude také jasmínový olej, který zase vlasy zvlhčuje a dodává jim hebký, měkký vzhled.  

Citronový olej na mastné vlasy 

Mastnota je často to, co nás trápí. Jelikož mastné vlasy nevypadají vůbec dobře, nabízí se otázka, jak s nimi zatočit. V tomto případě bude pomocníkem citronový olej, který normalizuje produkci mazu stejně jako grapefruitový olej.  

Rozmarýnový olej na vypadávající vlasy 

I kořínky vlasů potřebují posílit. K tomu dojde ostatně s pomocí rozmarýnového oleje, který okáže nejen posílit kořínky vlasů, ale také obnovuje pružnost pokožky hlavy. Bojovníkem proti vypadávání vlasů je také zmiňovaný levandulový olej, který je tou nejlepší prevencí. Růst vlasů stimuluje i heřmánkový olej, tymiánový olej zase zabraňuje vypadávání.