Jaké pokojovky nevyžadují ke svému spokojenému životu mnoho světla?

Pěstování pokojových rostlin nemusí být nuda nebo nemusí to být ani nic náročného. Některé pokojové rostliny jsou svou péčí naprosto nenáročné, proto to zvládne opravdu každý člověk, i když v minulosti třeba pokojové rostliny nepěstoval. V případě, že se bojíte, že by vám pokojové rostliny ve vaší domácnosti uhynuly proto, že nemáte v interiérech dostatek světla, nevěšte hlavu – i vy můžete pěstovat pokojové rostliny. Některé totiž ke svému spokojenému růstu nepotřebují mnoho světla, které by zářilo na míle daleko.  

Pokud tedy doma chcete mít trochu zeleně, i když dostatek světla vám chce zmařit vaše touhy a přání, přinášíme vám pár tipů na pokojové rostliny, které si poradí i bez dostatku světla a které budou žít, i když na ně nebude stále svítit sluníčko.  

Africká fialka 

Jednou možností je pořídit si africkou fialku, která je nenáročná a která nepotřebuje k životu mnoho světla. Lidé ji pěstují hlavně v Evropě a také ve Spojených státech amerických. Miluje hlavně polostín, poradí si však i s naprostým stínem. Její půda by neměla být nikdy úplně suchá, ovšem stačí jí opravdu jen málo vody, aby její půda zůstávala vlhká.  

Alokázie 

Znáte pokojovou rostlinou zvanou alokázie? Jedná se o pokojovou rostlinu, která má dlouhé, tmavě zelené listy, jež jsou žebrované. Miluje stín a polostín, daří se jí hlavně v místnostech s vysokou vlhkostí. Od jara do podzimu se udržuje její půda dostatečně vlhká, v ostatních ročních obdobích se doporučuje ji zalévat jen občas. 

Aspidistra 

Této rostlině se také jinak říká kořenokvětka vyšší a roste téměř všude, kde ji postavíte. Dokonce se popere i se sušším vzduchem nebo s teplejším prostředím. Půdu jí udržujte mírně vlhkou, během zimy však rostlinka miluje spíše sucho, tak jí ho dopřejte.