Vydejte se do Ekvádoru za pokladem

V současné době je cestování velice oblíbené. Není se čemu divit, vždyť dneska existuje tolik skvělých způsobů dopravy, že by byl hřích je všechny nevyužít. Nicméně je nutné podotknout, že si řada lidí bláhově myslí, že se dá cestovat hlavně během letních, horkých měsíců, ale není tomu ani zdaleka tak. Léto je sice nejlepší období pro letní dovolené, ale ani zdaleka to není jediné roční období, během kterého se nabízí vycestování do jiné země, než je Česká republika.

V současné době jsou stále populárnější takové typy cestování, kde si jdete takzvaně na vlastní pěst, tedy zažijete naprosto famózní dobrodružství, které se vám hlavně vryje do paměti. V poslední době jsou hojně využívány lety na Bali nebo se jezdí do Itálie či Řecka za poznáváním památek. Ovšem kromě památek byste mohli využít například takovou honbu za pokladem – je libo putování po Ekvádoru?

Zavítejte do jediného národního parku v Ekvádoru!

Na ekvádorském pacifickém pobřeží najdete jenom jeden, jediný národní park. Jmenuje se Machalilla a skrývá v sobě řadu tajemství. Jedná se o zhruba 70 tisíc hektarů, které se rozprostírají na území Manabi. Není to však poušť, ale je to tropický prales, který nadchne hlavně karibským stylem. Nejvíce sem lidi láká takzvaná Stříbrný ostrov, kolem kterého panují nejrůznější pověsti a povídají se o něm různé příběhy. Podle všeho se zde prý střeží tajemství slavného korzára.

Vydejte se za pokladem a odhalte tajemství

Pokud patříte k takovým těm badatelům, kteří milují cestování na vlastní pěst, milují hádanky a nejradši jsou tehdy, kdy mohou tyto dvě své záliby spojit, pak uděláte naprosto nejlépe, když se vydáte právě do tohoto národního parku. Rozhodněte se zavítat právě sem a rozhodněte se odhalit tajemství dávného korzára, které se pojí samozřejmě s pokladem, jež je podle pověsti zde ukrytý.

Mimo to vás tady nadchne hlavně rybaření, které je tu už tradicí. Budete se moct vydat nejen po stopách korzára, ale také po stopách mnoha kultur, které zde žily před tisíci lety.