Vykouzlete stylovou kabelku z prostírání!

Dneska poměrně hodně času trávíme na sociálních sítích, ale sociální sítě nemusí být vždy špatné, jak si řada lidí myslí. V poslední době hlavně na Instagramu začínají kolovat nejrůznější videa, která nás vážně nenechají spát, dokud nezkusíme to, co se ve videu děje. Není to však žádná špatnost, ale je to vyrábění. Mnoho videí totiž nyní obsahuje postupy na výrobky, které si můžeme doma udělat za pár korun. Navíc jsou vážně krásné a řadu z nich využijeme třeba jako dárek někomu blízkému k narozeninám.

V současné době je populární třeba výroba svíček ze zavařovacích sklenic nebo třeba kabelka z prostírání, kterou si dneska vysvětlíme a vyrobíme. Je vážně stylová a vkusná, navíc barevně si ji můžete vyrobit podle sebe. Dáte do ní nejen potřebné dokumenty do práce, ale také se do ní vlezou oblíbené knihy určené pro čtení třeba do vlaku či tramvaje. Samozřejmě je vhodná jenom tak na výlet či procházku, kdy do ní dáte jenom to nejdůležitější.

Co budeme potřebovat?

Potřebovat budeme dvě klasické kulaté prostírání, které koupíme například v Ikei za dvacet korun jedno. Barevně je to na vás, ale právě tu barvu bude mít kabelka. K tomu si musíme zakoupit širší šňůru či látku – něco jako obvaz, který použijeme jako boky, a také nesmíme zapomenout na kousek provázku a nějaký větší korálek, který poslouží jako zapínání. Jako zapínání však můžete použít i klasické cvočky.

Jak na to?

Nejdříve si přišijeme šňůru (nebo něco jako obvaz) k bokům prostírání tak, aby nám vyšla už kabelka – prostírání jsou tedy jakési boky kabelky, které jsou nejdůležitější, látka jako obvaz jsou boky kabelky, které však přišijeme tak, aby nám prostírání držely do zhruba tří čtvrtin. Musíme ponechat otvor, kterými budeme vkládat věci do kabelky. Tato látka však musí být dostatečně dlouhá, aby nám posloužila jako ramínko. Poté už jenom ke kabelce přišijeme zapínání, které je buď v podobě cvočků, nebo v podobě poutka udělaného ze šňůrky a korálku, který poutkem provlečeme při zapnutí.