Vybíráme vánoční stromeček

Vánoční svátky jsou ty nejkrásnější svátky v roce. Lidé mají pocit, že čas uběhl jako voda, vždyť teprve jsme řešili, jaký vánoční stromeček pořídíme. Ostatně tuto otázku nyní probíráme opět. Jsou zde vánoční svátky a bez vánočního stromečku by to nešlo. Pokud letos přemýšlíte nad tím, jaký vánoční stromeček koupit, poradíme vám.

Každý rok mnohé rodiny řeší zásadní dilema, a sice jaký stromeček vybrat. U rodin s malými dětmi je to většinou jasné, volí se stromeček živý, z něhož mají děti velkou radost. Jenže když už děti odrostou, není nutné kupovat živý stromeček.

Někteří lidé však bez vůně vánočního stromku neví, že vánoční svátky vůbec jsou, nedají tedy na živý vánoční stromeček dopustit. V případě, že vás trápí dilema a nevíte, jaký vánoční stromeček je ten pravý, jak jsme zmínili, poradíme vám.

Když zvolíme živý stromeček

V případě, že se rozhodnete pro živý stromeček, měli byste mít na paměti veškeré výhody i nevýhody. K výhodám patří to, že stromeček krásně voní a dodává do domácnosti tu pravou vánoční atmosféru. Na druhou stranu dnes nejsou živé stromečky levné a musíte za ně utrácet rok co rok. Kromě toho většina stromečků opadává, což znamená, že uklízet jehličí musíte takřka denně, i když jsou vánoční svátky, které by měly být o klidu a nic nedělání.

Když zvolíme umělý stromeček

I umělé stromečky mají celou řadu výhod a nevýhod. Mezi výhody se řadí to, že umělé vánoční stromečky neopadávají, tudíž nemusíte každý den chodit s vysavačem či smetáčkem kolem stromečku, abyste sklidili spadané jehličí. Kromě toho za něj utratíte jen jednou – vydrží i několik dlouhých let, ba několik desítek let. V budoucnu tedy ušetříte, jen prvotní investice nebude malá (dnes i umělé vánoční stromečky stojí to, co živé).

Mezi nevýhody patří to, že stromečky nevoní. Navíc dodají do domácnosti tu pravou vánoční atmosféru.