Letošní vánoční výzdobu mějte květinovou. Poradíme vám

Přemýšlíte nad tím, jak letos vyzdobíte svůj dům? Vánoční svátky klepou na dveře a je nutnost vyzdobit dům vánočním osvětlením. Zatímco venku bude panovat vánoční osvětlení, jak bude dům ozdoben uvnitř? Zdobit interiér je mnohdy mnohem složitější než zdobit exteriér, ostatně pokud máte rádce, není to tak těžké. A vašimi rádci jsme nyní my.

Většina lidí zdobí interiéry svých domácností tak, že všude omotá girlandu, kterou rozsvítí. Je to sice typická vánoční dekorace, ale řadí se už mezi kýče. V současné době je mnohem lepší zvolit vánoční výzdobu květinovou, i když řada lidí bude namítat, že květiny se k Vánocům nehodí. To však není pravda. Že se květiny sídlící během jiných ročních období venku musí zazimovat a schovat do interiérů, to neznamená, že se květiny k zimě nepojí. Existují typické vánoční kytičky, které jsou mnohem lepší vánoční dekorací než zmiňované girlandy.

Vánoční hvězdy jako možnost přispět na dobrou věc

Součástí vánočních svátků jsou rozhodně vánoční hvězdy, které by neměly chybět v žádné domácnosti. Většinou se jedná o způsob, jak pomoct – vánoční hvězdy mnohé instituce prodávají proto, aby pomohly dětským domovům či lidem, kteří pomoc potřebují. V mnohých případech celkový výtěžek z vánočních hvězd putuje na dobrou věc.

Vánoční hvězdy jsou však krásné vánoční dekorace, které mohou zdobit například konferenční stolek v obývacím pokoji nebo štědrovečerní tabuli.

Znáte hvězdníky?

Za taktéž vánoční květinu lze považovat hvězdník. Svým tvarem připomíná hvězdu, tato květina se často kupuje v červené nebo v bílé barvě. Pozitivní na této květině je to, že až zima odejde, můžete si hvězdník nasadit i na zahradu domu.

Hvězdníky jsou exotické rostliny, které nepotřebují nic extra – stačí jim jen vhodné prostředí, pravidelná zálivka a občasné přihnojení.