Voda v myčce. Co je toho důvodem?

Myčka je nedílnou součástí našich domácností. Je to zkrátka spotřebič, který se už najde prakticky všude. A nemůžeme se tomu divit, právě díky myčce se uspoří zase o něco víc vody. Bohužel, je to spotřebič jako každý jiný, tudíž se může rozbít, pokazit nebo se mohou vyskytnout nějaké problémy, které znemožní používání tohoto spotřebiče. Kupříkladu taková voda v myčce. Co dělat, když se začne voda držet na dně myčky? 

Ať už jste majitelem jakékoli myčky, ať už je značka dané myčky jakákoli, přesto může dojít ke zmiňovanému problému čili k tomu, že se bude na dně spotřebiče držet voda. V této chvíli začnete hledat důvody. Důvodů je však v tomto případě mnoho.  

Na vině může být vypouštěcí hadice i vrh ve filtru 

Důvodů, proč voda v myčce stojí, je celá spousta. Problémem může být například vypouštěcí hadice, což je nejčastější důvod tohoto problému. Zkrátka a dobře je hadice někde ohnutá, což znemožňuje bezproblémové vypouštění vody z myčky. Dalším důvodem může být i vrh ve filtru. Jinými slovy to znamená, že je čistící filtr zanesen. Abyste zanesení filtru předcházeli, dávejte do myčky jenom takové nádobí, které neobsahuje zbytky potravin. Právě potravinami bývá odpad nejvíce zaneřáděn.  

Voda se může na dně myčky držet také proto, že je blokování švestky nebo že je čerpadlo vyfukováno. Může také dojít k rozbití tlakového spínače nebo k rozdělení softwarového modulu, což také ponechává vodu na dně myčky.  

Za stojící vodou může být také čerpadlo 

Stejně tak může být na vině také čerpadlo. Pokud je na vině problém s čerpadlem, myčka nemusí správně vypouštět vodu. Nádobí v tomto okamžiku nemusí být ani správně umyto. V ideálním případě proto oslovte odborníky, kteří přijdou myčku zkontrolovat a opravit. Ne každý si může v takové situaci vědět rady.