Přírodní kosmetika je hitem. Jak ji správně používat?

V současné době se dbá na to, abychom chránili planetu a abychom žili v souladu s přírodou kolem nás. V souvislosti s tím se pojí i používání přírodní kosmetiky. Dříve byla přírodní kosmetika něčím nedostupným, ale díky tomu, že je nyní k dostání na každém rohu a že je také za přijatelnou cenu, můžeme ji hravě zakomponovat do našeho života. Jenom s tím používáním buďme trochu opatrnější.  

Co je to přírodní kosmetika 

Za přírodní kosmetiku považujeme produkty, které jsou složené jenom z přírodních složek. Neobsahují žádnou chemickou látky, stejně tak neprošly žádnou chemickou úpravou ani rafinací. Pokud mluvíme o čistě přírodní kosmetice, tak ta neobsahuje ani žádnou vodu. I díky tomu při své výrobě nepotřebuje emulgátory, zahušťovadla ani silné konzervanty.  

Pokud používáte přírodní kosmetiku, pak si moc dobře uvědomujete, že pokožka do sebe vstřebává všechno, co na ni nanesete. Nechcete ji krmit chemickými složkami, nejste ke svému tělu lhostejní, a to se ostatně cení.  

Jak používat přírodní kosmetiku? 

V současné době je kosmetika k dostání v mnoha provedeních. K dostání je třeba na bázi olejů. V tomto případě je pokožka opravdu skvěle hydratovaná a svěží. Umí zadržet v pokožce vodu. Jinými slovy nehydratují samy o sobě, ale díky udržování vody v těle umí pleť udržet hydratovanou.  

Aby se do těla vstřebaly opravdu všechny látky, které se do těla vstřebat mají z přírodní kosmetiky, je zapotřebí kosmetiku nanést ihned po koupeli nebo sprše ještě na vlhké tělo. V tomto okamžiku je pokožka rozehřátá a póry otevřené, tudíž tělo lépe přijde to, čím ji budete krmit.  

Pokud budete používat přírodní kosmetiku na bázi olejů, tělo tím budete vyživovat. Oleje mají většinou právě výživnou funkci. Másla a krémy mají spíš za úkol udržovat vodu v těle a zachovávat tak pokožku déle hydratovanou.