I v zimě můžete pěstovat pokojovky. Mrazuvzdorná je azalka i kamélie

S příchodem chladných zimních dnů si většina pěstitelů rostlin schovala své veškeré náčiní a čeká, až sluníčko zase ukáže své paprsky. Pravdou ale je, že své náčiní mohou nechat venku. Pěstovat rostliny totiž mohou i tehdy, kdy teploty padají k bodu mrazu. Existují totiž pokojové rostliny, které jsou takzvaně mrazuvzdorné čili kterým nízké teploty tolik nevadí. A kupodivu to jsou pokojovky, které umí kvést do nádherných tónů barev! 

Azalka může pobývat venku celoročně 

Mezi nimi bychom našli například azalku indickou, která může venku pobývat klidně po celý rok. I když pokud ji chcete mít krásně barevně obrostlou, pěstujte ji na místě, kde se teploty pohybují alespoň kolem deseti stupňů. To je hodnota na teploměru, kterou k vypuknutí potřebuje.  

Jestliže chcete azalkou zpestřit interiér, nechte ji na místě, kde se vytápí méně. Libuje si ve spíše chladnějších místech, kde se teplota dotýká maximálně dvaceti stupňů Celsia.  

Kamélie vyžaduje trochu pozornosti 

Zatímco azalka si žije převážně svým vlastním životem, rostlina zvaná kamélie je trochu jiná – nějakou tu péči přece jenom potřebuje. Ovšem za trochu námahy tato krása rozhodně stojí! Kaméliím se daří na místech, kde je rozptýlené světlo. Ke svému spokojenému růstu potřebují speciální substrát a musí být chráněny před průvanem. Jestliže tyto požadavky splníte, můžete ji pěstovat i za chladných, zimních dnů. Vykvétá zpravidla v časovém rozmezí od prosince do dubna.  

Kolopejka rozkvete vždy, kdy chcete 

Věděli jste, že existují rostliny, u nichž si můžete nastavit, kdy vám vykvete? Jednou z nich je kolopejka, která patří také mezi rostliny, jež lze pěstovat i během zimy. Mezi zásady jejího pěstování patří střídmá zálivka, pár hodin světla denně a sestřihání po odkvetení.