Co vaše vlasy potřebují pro to, aby vypadaly svěže a zdravě?

Každý den jsou naše vlasy namáhány a zatěžovány. Projevuje se na nich nepřízeň počasí, také se na nich projevuje každodenní zápasení s horkým vzduchem při fénování, kulmování nebo žehlení. Vlasy však trpí i při nešetrném barvení nebo také při nevhodném umývání. Dalo by se říct, že vlasy jsou velmi choulostivé a že bychom k nim měli přistupovat opatrně. To je ostatně fakt, který je nutné mít neustále na mysli. Přece jen jsou vlasy naší pýchou a je nutné, abychom se o ně starali, jinak náš vzhled nikdy nebude tak fantastický, po jakém toužíme. 

V případě, že chcete dosáhnout svěže a zdravě vypadajících vlasů, je nutné, abyste vlasům dopřáli to, co potřebují a co vyžadují. Jelikož je dnes a denně namáháte, to, co potřebují, je jen maličkost, proto byste jim to měli dopřát. 

Nabízí se však otázka, po čem konkrétním vlasy touží, co ke svému bezproblémovému růstu a ke zdravé visáži potřebují?

Kvalitní produkty jsou základem hezkého vzhledu vlasů

Mnozí lidé se snaží ušetřit, kde se dá, ale na vlasových produktech by se rozhodně šetřit nemělo. Ať už se jedná o šampony, kondicionéry, gely nebo jiné produkty pro vlasový styling, je nutné, abychom vlasům dopřávali jen kvalitní produkty plné vitaminů a dalších živin, které ke svému spokojenému a bezproblémovému růstu potřebují. Při výběru se vždy dívejte na složení, protože to se výrazně podílí na tom, jak vlasy budou vypadat po umytí. 

K doporučovaným značkám patří například značky Maria Nila, Olaplex nebo Kérastase.

Šetrné umývání vlasů je nutnost

To, jak vlasy vypadají, také vyplývá ze stylu umývání vlasů. Pokud vlasy umýváte tak, že necháváte trochu šamponu ve vlasech, nemůžete se divit tomu, že jsou vlasy vysušené a bez lesku. Často se díky tomu vyskytnou lupy, jelikož pokožka hlavy je opravdu nadmíru suchá. Doporučujeme vlasy umývat spíše pod vlažnou vodou, nikoli přímo v horké vodě.