Pleťové masky z papáji. Vyhlazujeme svou pleť exotikou

O svou pleť se můžete starat různě. Zejména ženy se snaží o to, aby měly svou pleť neustále bez jediné nepříjemnosti a bez nehezkých pupínků, které často i bolí. Zatímco některé ženy využívají k péči o pleť jen olejíčky nebo vodičky, některé se zaměřují spíše na pleťové masky a dělají dobře. Ostatně takové pleťové masky nejsou zrovna levnou záležitostí, doporučujeme je vyrobit si v pohodlí domova. A použít k tomu můžete třeba takovou papáju.  

Už jste slyšeli o exotickém ovoci zvaném papája? Určitě jste o něm slyšeli, je to poměrně známý druh exotického ovoce, které je trochu ošklivější než meloun na první pohled. Jedná se však o velmi zdravou potravinu, která v sobě obsahuje nespočetné množství vitaminů a tělu prospěšných látek.  

Papája je známá díky svým pozitivním účinkům na lidské zdraví. Například ji lze využít jako stimulant pro zažívání, taktéž jako lék pomáhající při bodnutí hmyzem, nesmíme zapomenout ani na to, že vyhlazuje vrásky nebo funguje jako dezinfekce.  

Papáju jako takovou můžeme využít i ve chvílích, kdy děláme pleťovou masku. Poradíme vám konkrétně několik pleťových masek, kde hraje papája hlavní roli.  

Maska číslo jedna 

Papáju dokonce nemusíte s ničím smíchávat. Přece jen sama o sobě je velmi výživná. Stačí ji tedy jen rozmačkat (konkrétně její dužinu) a nanést ji na krk a obličej. Po chvíli smyjte.  

Maska číslo dvě 

Druhá pleťová maska už potřebuje trochu více ingrediencí. Půl hrnku papáji smícháte s jedním hrnkem nakouskovaného ananasu a lžící medu. Vytvoříte kašičku, kterou nanášíte opět na obličej a na krk. Na rozdíl od předcházející masky, kterou stačí mít na obličeji pět minut, se tato maska musí udržet na obličeji minimálně čtvrt hodiny. Až poté se může smýt větším množstvím vody. 

Když si nějakou masku z papáji uděláte, perfektně vám vyhladí pleť.