3 rady jak pomoci nemocnému psovi

Když už si pořídíme psa, měli bychom myslet i na to, že je to živý tvor, který stárne a může být náchylný na různá onemocnění. U větších psů se setkáváme s bolestmi kloubů, převážně u zadních končetin, u přešlechtěných ras zase na rakoviny všeho druhu a mnoho dalších ošemetných záludností, mezi které může patřit třeba jen nevolnost.

Jak nemocnému pejskovi vše zpříjemnit?

Schody pro psa

Jak jsme se již zmínili plno větších psů (samozřejmě to může postihnout i střední a menší plemena) trpí na obtíže s klouby. Většinou u zadních běhů. Máme-li psa v bytě, nebo jej pouštíme do domu, časem se stává samozřejmostí, že se nám ten náš kulišák vecpe pod peřinu do postele, nebo se k nám přitulí na pohovce. Tyto činnosti se pro něj stanou rituálem. Co ale když už psa bolí nohy a je pro něj problém vyskočit za námi na gauč? Všichni určitě známe smutné psí oči. Je to jeden z důvodů, proč psa nenecháme na zemi u pohovky. Ideální řešení je pořídit si schody pro psa.

Na trhu se setkáme se schody vyrobených z mnoha materiálů. Ze dřeva, polystyrénu, nebo z molitanu. Je dobré zvážit funkčnost těchto materiálů. Dřevěné schody pro psy jsou těžké, polystyrénové nemusí mít tvarovou stálost, ale jsou lehké k manipulaci. Stejně tak jako molitanové. Jsou lehké a dnes je můžeme pořídit i s náhradním potahem, který je možné vyprat. Takovéto schody pro psy najdeme například na eshopu Iridog.

Taška a klokánka pro psa

Když máme psa v bytě, je samozřejmostí, že s ním musíme chodit ven. Má-li pes pohybové problémy, nebo je po operaci, není na škodu si pořídit tašku, nebo klokánku pro psa. Pejska do ní uložíme když už je unavený, nebo vyvenčený a můžeme se s ním pohodlně přesouvat. Nemusíme psa nosit v rukou, což by bylo pro nás i pro něj nepohodlné. 

Pelech pro psa

Stejně jako u lidí se může pejskovi udělat nevolno. Buď sní něco špatného, nebo se přehřeje na sluníčku, ale klidně se o něj může pokoušet nachlazení. 

V takovýchto případech je nejlepší zajistit psovi pelíšek. Pelech pro psa by mělo být místo, které je určeno výhradně mu samotnému. Pelech kam se může odklidit když nebude mít náladu na hrátky a jinou společnost. A právě i v případech onemocnění se pes může stát apatickým a bude chtít svůj klid. Na trhu máme spoustu pelechů pro psy. Různé barevné kombinace a tvary ze kterých si určitě vyberete ten nejvhodnější.