Už jste se seznámili s robotickou ledničkou?

Určitě to znáte – v noci najednou máte chuť na něco dobrého, ale nechce se vám vstávat z postele, abyste si pro nějakou tu pochoutku do ledničky došli. Mnohdy chcete jenom něco podat k televizi, ale vstát z toho gauče je pro vás nepředstavitelně náročná aktivita, kterou zrovna nechcete podnikat. Rozhodnete se proto raději zůstat sedět a necháte si zajít chuť. Naštěstí však dneska existuje taková lednička, která vám tyto problémy vyřeší – přijede totiž za vámi sama!

Svět inovací, technologií a vynálezů neustále jde dopředu. Jde to vidět hlavně na aktuálních vynálezech, které se postupně ukazují světu. Jedním z nich je třeba lednička, která vám vyřeší problémy, jež jsou spojené hlavně s neustálým chozením do ledničky pro něco k snědku, když se třeba zrovna díváte na televizi. Je totiž robotická a přijede za vámi kdykoliv, když budete potřebovat.

Jak vypadá?

Rozhodně vás zaujme i vzhledově, protože se jedná o velice stylovou, byť bílou, ale malou krabičku, která vypadá úplně jako klasická ta lednička, na kterou jste zvyklí, a kterou máte doma. Je to takový kostka na bílém podstavci, přesto po designové stránce je vážně unikátní. Hlavní rozdíl, který ji odlišuje od ostatních ledniček, je ten, že má své uši, které má stále nastražené. Jakmile ji totiž někdo zavolá, jakmile uslyší své jméno, přijede – kamkoliv, ať už jste v jídelně, v obývacím pokoji nebo v lednici. Samozřejmě ji nesmí srazit práh nebo schodek.

Jak se spotřebič jmenuje?

Tento spotřebič se nazývá velice krásně a tak, aby bylo jméno lehce zapamatovatelné a aby lednička své jméno samozřejmě rozeznala. Říká se jí „Ku“. Poslouchá hlavně díky implementovanému softwaru, který právě umí skvěle reagovat na slova či věty. Má také řadu senzorů, jako je tomu u klasického samoobslužného vysavače, které jsou potřeba k tomu, aby nespadl ze schodů či nerozbil se o práh. Navíc v sobě neustále aktualizuje mapu okolí, proto pořád stoprocentně ví, kde jste a kde je ona.