První pojízdná kočičí kavárna je na světě! Kde ji najdeme?

Domácí mazlíčky má dnes doma takřka každý. Jsou to mírumilovná stvoření, která nás bezmezně milují. Většinou si je kupujeme hlavně proto, že nechceme být sami, zamilované páry je mají hlavně jako zkoušku či přípravu na dítě. Nicméně je nutné podotknout, že pokud si ještě netroufáme koupit si nějakého domácího mazlíčka, pak se většinou rozhodneme zajít si do nějaké zvířecí kavárny, kde o mazlíčky není nouze.

Velice populární jsou hlavně takzvané kočičí kavárny, kde jsou kočičky to nejlepší, co tam dostanete zdarma. Pletou se vám kolem noh, můžete si je hýčkat, mazlit se s nimi – jsou to tedy takoví domácí mazlíčci, které můžete využít, když je vám smutno, aniž byste si je museli kupovat do své domácnosti. Navíc si ještě můžete k tomu dát kávu a promluvit si s přítelkyní. Nicméně takových kočičích kaváren neustále přibývá. Tento hit se totiž stal vážně populární a sklidil nečekaný úspěch.

Kočičí kavárny dnes najdete snad v každém velkém městě. V Praze či v Brně je najdete rozhodně. Samozřejmě jsou oblíbené nejen v České republice, ale hojně je najdete i v jiných státech. Konkrétně Japonsko se rozhodlo inovovat trochu tyto kavárny a vymyslelo tak první pojízdnou kočičí kavárnu.

Jedná se však o dočasnou kavárničku

Japonsko se samozřejmě neustále snaží o to, aby bylo lepší než ostatní země. Navíc kočky k sobě mají vážně blízko. Vždyť snad každá domácnost v Japonsku má na římse nad krbem nějakou zlatavou kočku s mávající pacičkou. Navíc se v Japonsku nachází i velice známý kočičí ostrov, který taky leccos vysvětluje. Nicméně i to byl důvod k tomu trochu inovovat dnes tak oblíbené kočičí kavárny. Projekt první kočičí pojízdné kavárny vznikl ve vlaku, ovšem bohužel se podle všeho jedná jenom o dočasnou zábavu pro cestující.

Má kavárna nějaký cíl?

Kavárna vznikla hlavně kvůli tomu, že chtěla upozornit na velké množství opuštěných a toulavých koček. V Japonsku se takových kočiček nachází opravdu hodně, proto chtějí na ně upozornit, že i ony potřebují domov nebo alespoň zanést do útulku, kde si je už najde nějaká milující rodina. Samozřejmě je to zase jisté zpříjemnění cesty pasažérům vlaku.