Úřad práce ušetřil! Kolik?

Aktuálně žijeme ve světě, v němž se neustále snažíme ušetřit. Přece jenom nic dnes není zadarmo. Někteří navíc chodí do zaměstnání, které není zrovna dvakrát placené, a při neustálém zdražování naprosto všeho se stále musí šetřit. Jenže v řadě situací šetřit zrovna dvakrát nejde. Pokud se to podaří, pak je to úspěch. A takový jeden úspěch zažil i úřad práce, který letos vážně ušetřil, a to poměrně hodně! Jak to dokázal a kolik to bylo?

Na úřad práce se ženou všichni nezaměstnaní. Přece jenom je to o tom, aby jim úřad práce našel nějaké zaměstnání, ale v poslední době je zřejmé, že se práce najde takřka ihned. Zaměstnanost je i díky úřadu práce na skoro nule. Sice míst je neustále hodně, ale nejsou zaměstnanci – většina z nich vážně usilovně pracuje, což je naprosto skvělé hlavně pro českou ekonomiku a pro Česko obecně. Jen firmy si bohužel musí poradit a rozhodnout se, kde nějaké zaměstnance najdou.

Nicméně abychom se vrátili k úřadu práce – letos se mu poměrně dařilo. Dokázal přepsat historii už v červnu, kdy byla nejnižší nezaměstnanost za posledních devatenáct let, a ta samozřejmě neustále klesala.

A teď trochu čísel

Během letošního roku úřad práce odňal osm set dávek. Provedlo se konkrétně něco přes čtyřiadvacet sociálních šetření a také skoro čtyřicet tisíc šetření v místě. Jedná se tedy zhruba něco kolem čtyřiašedesáti tisíc šetření, která během letošního roku byla provedena. Na základě těchto šetření bylo zamítnuto kolem tři sta třiceti tří žádostí, které žádaly hlavně o dávky hmotné nouze. Odňato bylo zhruba sedm set sedmdesát čtyři už vyplácených dávek.

Kolik se ušetřilo?

Díky těmto zamítnutím a odejmutím se může úřad práce radovat z toho, že ušetřil zhruba dvacet milionů korun, a to je vážně úspěch. Tyto peníze putují hlavně od těch, kteří byli dlouhodobě nezaměstnaní a s nimiž se rozhodl úřad práce udělat rázný proces. Hlavně se odebrali těm, kteří můžou pracovat, ale doposud nepracovali kvůli tomu, že prý podle nich se nacházeli dlouhodobě v hmotné nouzi.