Jak moderně zařídit obývací pokoj?

Jestli toužíte ve své domácnosti po změně, pak se rozhodněte pro nějaké změny třeba v obývacím pokoji. Hlavně ženy mají někdy pocit, že jejich domácnost už není tak moderní, co bývala, proto se rozhodnout pro změnu. Většinou nenakupují nový nábytek, jenom pokoj oživí něčím novým. Jestliže však toužíte po velké změně, prodejte vybavení obýváku a my vám poradíme, jak si ho zařídit znova a lépe!

Není se čemu divit, když jednou za čas zatoužíte po změně. Přece jenom módní trendy se mění v oblasti bydlení stejně jako v módě – tedy jako na běžícím pásu. Pokud jste například obývací pokoj nijak neměnili už několik let, je nutná změna. Nesmíte dopustit, aby vás váš dům přece omrzel!

Proto pokud se rozhodnete pro změnu zejména obývacího pokoje, dejte na naše rady, které jsou uváženy dle aktuálních módních trendů. A pokud nám nebudete věřit, jistě podobné názory nenajdete jenom zde, ale také i na jiných internetových magazínech či v jiných časopisech o bydlení.

Jen hnědá to může být!

Obývací pokoj si nejdříve vymalujte na bílo – bílá je univerzální barva, ke které vždy sladíte naprosto všechno. A poté začněte kombinovat věci do hněda. Hnědá barva (nebo taky ještě šedá) je velice vkusná a moderní barvou rozhodně zůstane ještě nějakých pár let. Nemusíte touto barvou malovat třeba jednu celou zeď, ale třeba vymalujte jenom pruh. Nebo se rozhodněte pro nějakou hnědou tapetu. Fantazii se meze nekladou a trocha hnědé barvy na zdech ničemu neuškodí.

Na hnědou však zásadně dbejte hlavně při zařizování. Volte masivnější nábytek – nebojte se hnědých masivních skříní a knihoven. Hnědá masivní sedačka je taky samozřejmě vkusná.

Samozřejmě pokud byste nechtěli mít obývací pokoj jen a pouze do hnědé barvy, slaďte si ji s bílou. Tato kombinace je opravdu doslova nesmrtelná a rozhodně ji jen tak nebudete chtít měnit. Navíc v této barvě najdete řadu doplňků, které vám pomohou obývací pokoj řádně zútulnit.

Nebojte se kontrastu!

Pokud vám však obývací pokoj přijde stále monotónní, nebojte se kontrastu. Do kombinace hnědé a bílé se doporučuje například žlutá. Žlutý paraván nebo žlutý „bobek“ jsou opravdu vhodné doplňky, které vám stereotypní hnědo a bílou barvu rychle zdokonalí.