Lidi touží po změně zaměstnání nejvíce za posledních 15 let

V poslední době řada lidí touží po změně zaměstnání. Většina lidí je nespokojena se svou prací hlavně proto, že se v mnoha případech necítí v práci šťastní, že je daná práce nebaví a nenaplňuje je. Říká se, že každý člověk by měl dělat přesně to, co ho baví. Neměl by chodit do práce, kde osm hodin jenom sedí a modlí se, aby už byl konec pracovní doby. Právě na těch osmi hodinách podstatně záleží.

Jestliže v zaměstnání prosedíme poměrně dlouhou dobu, pak je jasné, že nám život unikne mezi prsty. Život není jenom to, co zažijeme o víkendu, ale je to hlavně i ta doba, co jsme v zaměstnání. Jenže právě díky zaměstnání se bohužel stane, že svůj život doslova promrháme, protože práce je pro nás opravdu utrpením.

V současné době hlavně na sociálních sítích vidíme mnoho motivačních citátů, které nám dodají motivaci a odhodlání, že se rozhodneme změnit náš život. Takových citátů je na sociálních sítích tolik, že není se čemu divit, když se právě nyní mnoho lidí odhodlalo změnit svou práci. Nyní po změně zaměstnání však touží nejvíce lidí za posledních dvanáct let.

O odchodu ze zaměstnání uvažuje devatenáct procent Čechů

Se svým stávajícím zaměstnáním je nespokojeno mnoho z nás. O změně své pracovní pozice přemýšlí skoro dvacet procent respondentů. Naopak zůstat ve svém zaměstnání chce jednasedmdesát procent lidí, což je však nejméně za posledních dvanáct let, tedy od roku 2005. Zbytek neví, jestli se o takových věcech vůbec dá nebo nedá uvažovat.

Tyto informace jsou aktuálně k mání díky zveřejněnému červnovému průzkumu, který uvedlo Centrum pro výzkum veřejného mínění.

Jak to bylo vloni?

Během loňského roku jsme se mohli setkat se třinácti procenty lidí, kteří přemýšleli o změně zaměstnání. Zůstat ve své práci však chtělo něco přes osmdesát procent respondentů, což je oproti letošním výsledkům poměrně velký rozdíl.

Pokud by vás zajímalo, kdo nejčastěji uvažuje o odchodu z práce, tak jsou to lidé do třiceti let. Právě ti jsou v současné době motivováni světem kolem, který tvrdí, že je nutné hledat takovou práci, která nás skutečně baví.