Jak se nalíčit pod brýle?

Mnoho žen nosí brýle a myslí si, že díky nim se nemusí nijak extra malovat. Nebo se někdy chtějí namalovat, ale přijde ji to zbytečné, protože podle nich to pod brýlemi stejně nepůjde vidět. Jenže to je samozřejmě klam. Ženy by se rozhodně měly líčit i pod brýle, tedy pokud chtějí. Rozhodně by tento koníček neměly zahazovat jenom kvůli tomu, že si myslí, že jejich námaha stejně vidět nepůjde.

V poslední době na mnoha sociálních sítích se začala šířit nejrůznější videa, která pojednávají o tom, jak dobře bychom se měli nalíčit. Většinou jsou to opravdu detailní videa, kde uvidíme líčení krok po kroku, ale bohužel ve zrychlené podobě, a tak nemůžeme mnohdy postřehnout, co bylo všechno nutné udělat, abychom docílili třeba tak krásných očí.

Pokud i vy patříte k těm ženám, které nestihají sledovat nejrůznější videa, ať už kvůli jejich rychlosti nebo kvůli tomu, že jim to nedovolují časové možnosti, přinášíme vám pár tipů, díky kterým se budete moct elegantně a vkusně zkrášlit. Jak tedy docílit perfektního líčení i pod brýlemi?

Vše spočívá v dobrém nanesení make-upu

Samozřejmě ze všeho nejdříve naneseme na obličej make-up. Mnoho žen to dělá tak, že si nejdříve nalíčí oči a poté nanese make-up, ale je to pouze na jednotlivcích. Někomu to vyhovuje tak, jinému zase onak. Je však nutné podotknout, že pod každý make-up by se měla nanést nějaká mastička nebo olejíček, který zamezí případné dehydrataci.

Ať už make-up nanášíte kdykoliv během líčení, je nutné ho dobře rozmazat. Nezapomeňte ho dobře rozmazat i pod čelistí a na krku – některé ženy na to nedbají a tak jde vidět jejich lem make-upu, který si nerozmažou. Není to vůbec hezké a kazí to celkový případný dobrý dojem.

Až už máte nanesený make-up, začněte konturovat. Konturování dnes patří k velice oblíbeným způsobům dokonalého líčení – tmavý odstín se nanáší na okraje čela, na strany nosu, na lícní kosti a také na bradu a při okraji čelisti. Světlá místa pak do mezer. Nejdůležitější je však vše dobře rozetřít.

Jelikož půjdou vaše líčka vidět asi nejvíce, myslete na to, že ještě nad lícní kosti nanesete trochu bronzru nebo nějaký jiný blyštivý pudr. Vykouzlíte tak takřka pohádkový look.

Rty jsou to, co upoutá

Oči si jen nevýrazně namalujte pleťovými odstíny stínů. Nebojte se stínování těchto méně výrazných barev, aby vám tak oči vynikly pod brýlemi. Základem je pak dobrá řasenka, která vykouzlí takřka nepřehlédnutelné řasy.

To, co stoprocentně zaujme, jsou však vaše rty. Volte takovou rtěnku, která se k vám hodí. Nebojte se vůbec výrazných odstínů.