Nové letecké spojení z Prahy – o co se bude jednat?

Díky tomu, že je cestování dnes poměrně oblíbené, lidé využívají nejrůznějších složek dopravy. Aby to bylo levné, velice často jezdí na dovolené například autobusem. Ten však není ani zdaleka tak pohodlný, jako letadlo, ale do letadla se většině lidí nechce. Je to buď dané tím, že se bojí létat, nebo že nikdy neletěli, nebo že zkrátka nemají peníze nazbyt. Jenže v poslední době se ceny letenek a ceny autobusů poměrně vyrovnávají.

Navíc na řadu dovolených nelze jet autobusem nebo například osobním autem. Letadlo je mnohdy nevyhnutelný způsob dopravy. Většinou je letadlo nejvhodnější hlavně na drobné ostrovy, které v poslední době lákají čím dál větší množství lidí. Ale samozřejmě se letadlo využívá i na klasické dovolené, na které se běžně jezdí i autobusem.

V současné době se však neustále rozbíhají i nové trasy, které budou letecky dostupné. Od května příštího roku se můžeme třeba těšit na přímé letecké spojení s Filadelfií. Filadelfie sice zatím nepatří mezi aktuálně nejnavštěvovanější destinace, ale rozhodně po tomto leteckém spojení už bude patřit mezi hojně navštěvované.

Kdy se toto spojení plánuje?

Na toto letecké spojení se můžeme těšit už na začátku května příštího roku. Bude spuštěno díky americkým aerolinkám. Jedná se tedy o spojení mezi pražským letištěm a letištěm Philadelphia International Airport. Jedná se o linku Boeing 767-300 a během letních horkých měsíců, kdy bude tato linka asi nejvíce využívána, by měla pojmout skoro tři tisíce pasažérů (konkrétně tedy dva tisíce osm set).

Proč je nové letecké spojení právě s Amerikou?

Nové letecké spojení je se Spojenými státy americkými navázáno hlavně proto, aby se ukázalo, že se to s Amerikou myslí jenom dobře. Posilují se tak naše vzájemné vztahy a to na mezinárodní úrovni. Navíc Filadelfie je podle českého mluvčího největším uzlovým letištěm, které nabídne cestujícím z Prahy mnoho možností.