Uklízíme jednotlivé místnosti v domácnosti alergika

Ti, kteří nejsou na nic alergičtí, si nedokážou ani představit, jak náročné je uklízet domov alergika. Není to jen o utření prachu a o vysávání, respektive o vytírání domácnosti. Je to také o neustálém praní. Pokud patříte k lidem, kteří jsou alergičtí na roztoče, prach nebo plísně, víte, jak hrozně se žije v domácnosti, ve které sídlí vaši úhlavní nepřátelé. Proto si prozraďme, jak jednotlivou místnost v domě uklidit, aby alergická reakce byla takřka nulová.  

Jak uklidit v kuchyni 

I v kuchyni může vzniknout nespočetně mnoho alergenů. Je proto nutné se pravidelně pouštět do úklidu kuchyně, při kterém musíme pravidelně kontrolovat a vysušovat místa, v nichž se může držet vlhkost. V kuchyni se vlhkost drží nejčastěji kolem těsnění dveří, také se drží v různých zarážkách nebo v lednici. Abyste předcházeli útoku roztočů a nejrůznějšího hmyzu, měli byste potraviny skladovat zásadně v uzavíratelných nádobách. Pořádně také uklízejte sporák, na kterém se drží nečistoty. Vlhkost, která vzniká při vaření a která je důvodem vzniku plísní, se může odvádět ventilátorem nad sporákem.  

Jak uklidit obývací pokoj 

I obývací pokoj je zdrojem alergenů. Je nutné hlavně pravidelně luxovat prach, který se skrývá na gauči. Také je třeba pravidelně prát závěsy, nesmí se zapomínat na utírání žaluzií, které ideálně buď luxujte, nebo utírejte vlhkým hadříkem. Abyste eliminovali množství vyskytujících se alergenů, měli byste investovat spíše do koženého gauče, kde se roztoči ani prach nevyskytuje nebo jen minimálně.  

Jak uklidit ložnici 

Bohužel i v ložnici se drží mnoho alergenů. Proto je třeba i úklid v ložnici nepodceňovat. Povlečení je nutné společně s prostěradlem vyměňovat ideálně každý týden, stejně tak se musí každý týden prát plyšáci, kteří jsou bohužel lapačem prachu stejně jako dekorativní polštářky. Rozhodně nepouštějte do svých postelí domácí mazlíčky, jejich chlupy jsou také spouštěčem alergií.  

Jak uklidit koupelnu 

Koupelna je bohužel sídlištěm plísní. Proto je třeba se snažit plísním předcházet. V ideálním případě nezapomínejte na praní předložek a ručníků, k tomu ostatně musí docházet každý týden.