Jak se slaví baby shower

O Halloweenu nebo svatém Valentýnu jsme už slyšeli. Jedná se o typicky americké svátky, které se s oblibou dostali do České republiky. I když jste si možná mysleli, že se k nám už nemůže dostat jiný svátek či oslava, spletli jste se. Jedna taková akce se k nám dostala, a to konkrétně baby shower, což je akce pořádaná nastávajícími maminkami nebo pro nastávající maminky. Jedná se o akci, během které se oslavuje přechod z ženy na matku. Zároveň se oslavuje narození miminka, které zanedlouho vykoukne na svět. 

Po svátku duchů je milé si představit akci zvanou baby shower, což je na druhou stranu oslava narození a ne smrti. O této americké akci lze říct, že se jedná o jakousi americkou alternativu českého zapíjení miminka, která je určená jen ženám, respektive nastávající mamince především. Zatímco zapíjení je typicky chlapská záležitost, kdy hrdý tatínek oslaví narození svého dítěte, maminka na akci zvané baby shower oslaví narození miminka ještě předtím, než k tomu reálně dojde. 

Kdy se koná baby shower?

Jak jsme zmínili, oslava probíhá ještě v okamžiku, kdy je žena těhotná. Baby shower se většinou pořádá několik týdnů předtím, než se má dítě narodit. A jak jsme zmínili, akce je pro ženy a nastávající maminku především, a tak tam pánové nemají prakticky, co dělat. 

Dalo by se také říct, že je to takový zasloužený dýchánek pro maminku, respektive pro více maminek. Původně totiž baby shower vznikl proto, aby novopečená maminka mohla získat zkušenosti od zkušenějších maminek, které už porod mají dávno za sebou. 

Akce, na kterou se přináší dárky

Na akci zvanou baby shower se samozřejmě nechodí s prázdnou, jako ostatně na žádný podobný večírek nebo mejdan. Na tuto akci se zásadně přináší dárky v podobě toho, co maminka může potřebovat po narození miminka. Většina dárků je pro miminko, jiné jsou pro maminku. K nejčastějším dárkům patří plenkové dorty, dárkové koše pro miminka nebo třeba dudlíky, láhve či sady na otisk ručiček a nožiček.