Místa, která zanikají. Navštivte je co nejdříve

Uvažujete už nyní nad letní dovolenou? Přemýšlíte nad tím, kam se letos pojedete podívat, co letos uvidíte nového? V každém případě byste měli zvážit dovolenou u místa, kterému se nedává mnoho let. Málokdo si je vědom toho, že na světě existují místa, která tu opravdu nebudou dlouhou dobu, která tu budou tak maximálně padesát let. Představme si některá taková místa, abychom věděli, jaká místa navštívit s dostatečným předstihem než jiná místa.  

Mrtvé moře 

Pokud jste ještě nebyli u Mrtvého moře, měli byste sem zamířit. Důvodem je to, že právě Mrtvé moře je jedním z míst, které mizí z povrchu zemského. Mrtvé moře je moře s nejslanější vodou světa. O skoro devět procent je slanější než veškeré oceány dohromady. Kupodivu sůl není ten důvod, proč moře mizí. Důvodem je neustále se zmenšující příchod vody z jediného zdroje, kterým je řeka Jordán. Právě Mrtvé moře do padesáti let s největší pravděpodobností zmizí, pokud to tak půjde dál.  

Velký bariérový útes 

Milujete potápění díky korálům, které se skrývají pod mořskou hladinou? Pak je pravděpodobně vaším snem potápět se ve Velkém bariérovém útesu, který je tím největším korálovým útesem na světě. Jenže s tímto byste rozhodně neměli otálet, jelikož Velký bariérový útes je právě další místo na seznamu míst, které zanedlouho zmizí. Důvodem je neustále se zvyšující míra znečištění, také zvyšující se okyselení oceánu a vysoké teploty vody, které vedou k problémům, jež útes má a s nimiž se potýká.  

Benátky 

Další místo na seznamu míst, jež je třeba vidět co nejdříve, než zmizí, jsou Benátky. Benátky patří k nejkrásnějším místům Itálie, jsou rozhodně velice romantické, bohužel se potápí. Město klesá pod vodu každým rokem rychleji a rychleji, což je způsobeno vzrůstající hladinou moře. Navíc cestovní ruch a velké vlny nejsou zrovna prospěšné a bohužel jen napomáhají k potápění Benátek.