Tři looky, kdy hlavní roli hraje klobouk

Klobouky jsou nedílnou součástí našeho šatníku. Do módy se dostaly zhruba vloni na podzim či jaro a ihned se zařadily mezi nestárnoucí kousky, které musí mít doma opravdu každý. Někteří objednávají klobouky ze zahraničí, kde je v méně kvalitním stavu dostanou za pár korun, jiní investují do klobouků za několik tisíc, ovšem dostanou kvalitu samu. V současné době se do obchodů dostávají hotové kolekce klobouků, například v obchodě značky Reserved najdeme nejen dámské, ale také pánské unikáty. Jenže jak klobouky kombinovat?

Jelikož i letošní podzim a zima se nese ve znamení klobouků, prozraďme si tři looky, kde hraje hlavní roli právě klobouk. Nezáleží na tom, jak kvalitní či drahý je, důležité je, že je to klobouk.

Look č. 1

Jelikož jsou dny chladnější, oblékněme si kabát. Nejlepší volbou jsou kabáty rovného střihu s drobným límcem, letos jsou však populární opět kabáty s klopy, které připomínají spíše župan než kabát. Klopy by však měly být užší, nikoli tak velké, jako se to nosilo před dvěma lety.

Ideální barva kabátu je bordó nebo šedá, kabát si zvažte v pase a zvolte k tomu koženkové upnuté kalhoty, které doplníte kozačkami s geometrickým podpatkem. Na hlavu klobouk, přes rameno kabelku-listonošku.

Look č. 2

Klobouky se nenosí jen ke kabátům, ale jsou povoleny také ke koženým křivákům. Barva křiváku by měla být typicky podzimní, vhodný je zejména bordó kabát nebo hořčicově žlutý kabát. K tomu upnuté džíny do pasu, větší shopping kabelku a kotníkové chelsea boty. Na hlavu klobouk ladící k bundě, pod bundu svetřík s rolákem, který klidně může vyčnívat.

Look č. 3

I během podzimu se konají krásné svatby, na které se taktéž hodí vzít si klobouk. Ideální kombinace je hnědý klobouk, květinové šaty dlouhé pod kolena, k tomu roztomilé lodičky nebo případně retro polobotky a přes rameno menší kabelku. Můžeme doplnit retro doplňky v podobě bižuterie.