Jaké květiny vydrží ve váze i čtrnáct dnů?

Chcete své milované pořídit kytičku nebo si chcete udělat jen hezkou domácnost a zvažujete, že si koupíte pár gerber nebo podobného kvítí? Pokud jste se rozhodli investovat do květiny, neměli byste investovat do takové, která dlouho ve váze nevydrží. Mnohem lepší je investovat do takové kytičky, která vám ve váze vydrží minimálně čtrnáct dnů. Ze zmíněných květin se doporučuje uvázat i květinu, jelikož skutečně dlouho setrvá v čerstvém a krásném stavu.

Když přijdete do květinářství, někdy nevíte, pro jakou květinu se rozhodnout. Všude se nachází mnoho druhů, dominují růže a gerbery, ale také jsou krásné karafiáty nebo chryzantémy. U každé květiny platí, že délka života se odvíjí od toho, jestli květinu budete nebo nebudete zastřihávat a postupně zkracovat. Některé květiny však mají tendenci vydržet ve váze mnohem déle než květiny jiné.

Chryzantémy jako paní parádnice

Pokud si chcete do vázy koupit kytičku, která dlouho vydrží, neváhejte a vezměte si chryzantémy, které mimochodem zakoupíte i v hypermarketech za fantastické ceny. Chryzantémy vydrží i dlouhých čtrnáct dnů, ale i zde platí, že se musí zkracovat. Chryzantémy se zkracují tak, že se zlomí – nezkracují se šikmým řezem ani podobně.

Chryzantémy by také neměly chybět v žádné lučně uvázané kytici.

Když růže, tak jen s tlustým stonkem

Preferujete růže? Při výběru buďte opatrní. Nevybírejte si růže, které mají tenký stonek a měkkou hlavičku. Právě ty vydrží sotva týden, mnohdy jen pár dní. Mnohem lepší je investovat do růží s tvrdou hlavičkou a tlustým stonkem. Takové růže jsou předurčeny i k několikatýdennímu životu.

Co se týče zkracování a zařezávání, růže zkracujeme zpravidla šikmým řezem. Nebojte se udělat pořádný, dlouhý šikmý řez – díky němu růže vydrží opravdu dlouhou dobu.

Aby byly růže zajímavější, zkombinujte je například se zmiňovanými chryzantémami a případně zelenými santinkami, které vydrží stejně dlouho jako chryzantémy – také se stejně zkracují.