Proměňujeme dům v podzimní příbytek. Na co nesmíme zapomenout?

Když přijde podzim, začíná se měnit dům v podzimní příbytek. Přece jen se musí sundat z okenních parapetů muškáty a jiné letní kytičky, které mohou podzimní mrazíky zničit. Stejně tak se ze dveří sundává typicky letní věnec a vše se nahrazuje podzimními dekoracemi. Abyste i svůj dům proměnily v typicky podzimní příbytek, přinášíme několik tipů, které jistě oceníte.

Vše začíná u oken

Jak jsme zmínili, s příchodem chladných podzimních dnů je načase sklidit typické letničky z oken a připravit je k přezimování. Takovými květinami myslíme například zmiňované muškáty, které je třeba seříznout a následně je sundat z okenních parapetů. Nejlépe uděláme, když muškáty uklidíme do míst, kde je maximálně deset stupňů Celsia.

To však neznamená, že okenní parapety musí být prázdné. Naopak! To znamená, že můžeme být krapet kreativní a že si okna můžeme vyzdobit jinými květinami, které budou okenní parapety zkrášlovat až do adventu. Typickou podzimní barevnou květinou jsou vřesy, které potřebují kyselejší půdu, dále také chryzantémy, které sice dáváme nejčastěji na hroby v době dušiček, ostatně mohou dělat parádu i celému domu.

Okenní parapety může rozzářit také velmi oblíbené okrasné zelí, které je tak odolné, že vydrží celou dlouhou zimu. Navíc je zajímavé v tom, že se se snižující teplotou více a více zbarvuje. Kdo by tedy takovou rostlinu nechtěl mít na svém okně?

Pokračujeme u vstupních dveří

A jak jsme zmínili v úvodu, s příchodem podzimních mrazíků se mění i věnce na dveřích. Nyní je třeba věnce změnit za trochu tmavší věnce, které se mohou skládat ze sušených listů, obilí, také z makovic nebo z lýka. Ideální zbarvení by mělo být dohněda, ale nebojme se ani bordó barvičky či barvičky oranžové.

Okrasné dýně udělají parádu i doma

Do podzimní nálady by se měl dům dostat i uvnitř, proto doma udělejte jemnou podzimní výzdobu skládající se z okrasných dýní. Ty ve své zahradě pěstuje kdekdo.