Trendy střih roku 2022 – líbí se vám octopus?  

Každý rok se přední světoví kadeřníci snaží o to, aby se představili s trendem, který nadchne. Bylo tady již nesouměrné mikádo, které slušelo ženám každého věku. Nyní se objevila chobotnice. Máme se bát nějaké mořské příšery ve stylu medúzy, nebo se bude jednat o sexy a příjemný look?  

Ať žije vrstvení 

Střihu octopus jste si již možná mohli všimnout u některých celebrit. Vynesly ho ale i modelky při představení jarní kolekce na letošní rok. Ani módní blogerky se nenechaly zahanbit a octopus jim vesele dvelí na hlavě. Na Instagramu Lateshair se octopus objevuje v největší parádě. Co to vlastně je?  

Jedná se o jakéhosi křížence mulletu a střihu shag. Mullet proslavil náš nejznámější hokejista současnosti, Jaromír Jágr. Shag, to je zase pecka, která byla in v sedmdesátkách. Stačilo několik desetiletí a tyto dva střihy to daly dohromady a spojily se v jedno. A tak vznikla chobotnička, octopus. Typické je pro ni vrstvení.  

Trocha rebelie? Ale ovšem 

Asi se dalo čekat, že po dvou letech trávených v domácím vězení, kdy jsme nosili maximálně tak střih podle obkresleného hrnce, nebo střih ucuchaná kuchařinka, se konečně pořádně odvážeme. A je to tak! Trocha rebelie v tomto střihu skutečně skryta je. Rozhodně se hodí pro odvážnější ženy, které se nebojí vystoupit z davu. Účes je nespoutaný, rozcuchaný a rozevlátý. No prostě chobotnička na hlavě.  

Wet look nebrat 

Jediné, na co si dejte pozor, je kombinace chobotničky s mokrým vzhledem. Wet look raději přenechte jiným střihům. Z rozevláté rebelky by se mohla stát právě již výše zmíněná medúza. O to nikdo nestojíme. Spíše tedy volte foukání a suchý styling, než mokré vzezření.  

Octopus se hodí pro polodlouhé i dlouhé vlasy. Stačí jen zastřihnout ofinu dostatečně širokou, navlnit a nafoukat kadeře, a můžete si to svištět do práce nebo za zábavou. Sluší rebelkám každého věku!