Tipy pro letní road trip aneb vyrážíme na dovolenou autem

Letošní rok dovoleným v zahraniční moc nepřeje, ale za to dovoleným v autě je situace nejen u nás, ale i v nejbližším zahraničí velice nakloněná. V případě, že přemýšlíte nad tím, že se vydáte letos na takzvaný roadtrip, přinášíme vám tipy, které se vám jednoznačně budou hodit.  

Před cestou auto zkontrolujte 

Vůbec to nejdůležitější, co musíte udělat, je zkontrolovat před cestou vozidlo. Chcete se přece vyvarovat problémům, jako je vyfouknutá pneumatika nebo zadrhnutý motor, nebo ne? V ideálním případě byste měli dát auto do servisu, kde mu provedou celkovou kontrolu. Pokud však nemáte času nazbyt, doporučujeme alespoň zkontrolovat a dofouknout pneumatiky, zkontrolovat světla a samozřejmě taktéž blinkry, dále olej a vodu v ostřikovačích.  

V kontrolou automobilu se také pojí kontrola dokladů. Máte v autě všechno, co v autě mít musíte? Nepostrádáte zelenou kartu nebo technický průkaz? A co váš řidičák? Je stále platný nebo se blíží jeho expirace? 

Cestu si dopředu alespoň hrubě naplánujte 

Kromě toho se vyplatí si cestu dopředu alespoň hrubě naplánovat. Vyhnete se tím zdlouhavému hledání toho, kam se vydat nebo co v okolí vidět. Je dobré mít alespoň hrubou vizi toho, jak bude váš roadtrip vypadat. Stejně tak je dobré mít nachystaný itinerář, ve kterém budete mít sepsáno vše, co byste chtěli během roadtripu vidět.  

Sežeňte si dobrou partu  

Základem skvělého roadtripu však není itinerář, který si sestavíte. Je to naopak dobrá parta, kterou si vezmete s sebou. Vaši spolujezdci by měli být fajn lidi, se kterými si rozumíte a kteří chtějí podniknout podobné věci jako vy. V ideálním případě by i oni měli přispět do sestaveného itineráře, aby i oni byli na své dovolené spokojení a aby to nebyla zábava jenom pro vás. Předem je dobré sdílet detaily cesty s ostatními.