Cestujeme letadlem v době koronavirové

I když se mnozí Češi raději rozhodli zůstat toto léto doma, najdou se mezi námi jedinci, kteří se rozhodli vycestovat do zahraničí. Většinou bývá důvodem to, že zahraniční pláže a oblasti budou naprosto bez lidí, což je v létě nezvyklé, ale také bývá důvodem i fakt, že lidi už nechtějí sedět doma a chtějí po dlouhých měsících izolace zase vidět kus světa. Pokud patříte taktéž k jedincům, kteří se rozhodli vycestovat do zahraničí a využít k tomu letecké společnosti, měli byste vědět, jak to v letadlech aktuálně bude probíhat, respektive s jakou situací se na letištích můžete setkat.  

Ještě na tom my ani svět není tak dobře, aby se fungování na letištích a v letadlech mohlo vrátit do normálu. Aktuální situace stále ještě připomíná scény ze sci-fi filmů, které mnozí lidé tak milují, ovšem o kterých si nikdy nemysleli, že se stanou skutečností.  

Kvůli obavám z koronaviru se na letištích i v letadlech setkáte s daleko přísnějšími kontrolami, než s jakými jste se mohli setkat doposud. Prozraďme si několik konkrétních věcí, se kterými se nyní v letadlech a v letištních halách setkáte.  

Aktuální situace na letištích a v letadlech 

  • Na letištích i v letadlech stále platí, že se musí nosit rouška, dokonce i rukavice. Pravidlo platí jak pro posádku, tak i pro pasažéry. Všichni navíc mají k dispozici i respirátory, pakliže rouška nebude vyhovovat.  
  • Stále se dodržují rozestupy na letištích a v letadlech. Některá letadla stále přepravují méně cestujících, aby se předešlo šíření koronaviru.  
  • Stále je povinné dezinfikovat si ruce, respektive dbát na zvýšenou hygienu rukou.  
  • V mnohých letadlech a na mnohých letištích není možná platba v hotovosti. Preferuje se především platba kartou, což je také jakási prevence nového onemocnění.  
  • Vstup do letištních hal je na mnoha místech povolen jen těm cestujícím, kteří mají platnou vstupenku. Doprovodu bývá vstup bohužel odepřen.