Z historie matrací. Dnes si bez ní nedokážeme představit život, dříve se spalo na seně

Umíte si představit, že neuléháte do postele s matrací, ale večer se uchýlíte na kopku slámy nebo trávy? Dnes se jedná o naprosto šílenou myšlenku, kterou snad nebudeme muset nikdy realizovat. V minulosti se však jednalo o naprosto normální věc. Před dávnými a dávnými časy se totiž nespalo na pružinové matraci nebo na matraci pěnové, ale naopak na tom, co příroda dala. A tak kromě slámy nebo trávy se uléhalo na suché listí nebo na kožešiny zvířat, které měly naštěstí ještě tendenci hřát. 

Jak vypadaly první matrace?

Pokud bychom měli zabrousit do historie a prozradit, jak vypadaly vůbec první matrace, na něž uléhali naši předci, řekli bychom, že první lůžka byla provizorní a plnila se senem a listím. Bohužel se nejednalo o zrovna pohodlnou matraci, jelikož se náplň neustále přesouvala. Daleko lepší bylo, když se posléze začaly matrace plnit kožešinou a později také jiným typy tkaniny. Najednou se zamezilo prášení se a lámání sena a spánek byl tím pádem daleko kvalitnější a komfortnější. 

I když si člověk dnes nedokáže představit situaci, že by usínal na těchto typech matrací, pravdou je, že se k nim krapet vracíme. I dnes dbáme na to, aby matrace byly především eko a bio, což ostatně první matrace byly. 

S přírodními materiály do současnosti

Jak již bylo zmíněno, dnes se trochu vracíme do minulosti a inspirujeme se tím, čím se dříve matrace plnily. Chceme totiž žít v eko a bio společnosti, proto potřebujeme ke svému životu bio matrace čili matrace vyráběné z přírodních materiálů. Díky moderním technologiím však naštěstí nemusíme plnit matrace senem, ale můžete vyrábět matrace například z koňských žíní, které zajišťují matraci pružnost a nevídaný komfort. 

Takových kvalitních, přírodních a ryze čistých materiálů je nyní k dispozici vícero a využívá se jich k výrobě matrací daleko víc.