Místo cesty za hranice obdivujte krásy západních Čech

Mariánské Lázně

Naše malá země má mnoho krásných míst, která by za život měl navštívit každý. Kdy jindy je k tomu lepší příležitost než teď, kdy k nám cestuje méně turistů?

V západních Čechách najdete proslulý lázeňský trojúhelník, který tvoří lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Všechny mají své kouzlo. Už jste je navštívili?

Karlovy Vary

Jendo z nejnavštěvovanějších českých lázeňských měst leží na soutoku Ohře a Teplé asi 110 kilometrů západně od Prahy. Tradice lázeňství je tu delší než 650 let, kromě procedur si tu můžete zajít prohlédnout třeba Muzeum Becherovky, vyjet lanovkou k rozhledně Diana a navštívit třeba Motýlí dům.

Františkovy Lázně

Město v okrese Cheb, kde žije asi 5,5 tisíce obyvatel založil v roce 1793 císař František I., odtud také název města. Léčivé účinky zdejších pramenů jsou známé zhruba od 15.století, využívali je nejen místní obyvatelé, ale prodávala se i v sousedním Německu.

Mariánské Lázně

Opravdová perla mezi lázeňskými městy. Historie města není nijak dlouhá, o to bouřlivější byl ale jeho vývoj. O založení města se zasloužil lékař nedalekého kláštera premonstrátů v Teplé Josef Jan Nehr, který se rozhodl prozkoumat léčivé účinky zdejších pramenů. Vědělo se o nich už dlouho, vzhledem k nehostinnosti místa se o ně ale pořádně nikdo nezajímal.

Víte, že na místě, kde dnes jsou elegantní hotely, krásná lázeňská promenáda a nádherná příroda, byl dřív jen neprostupný prales s bažinami a strmé rokle?

Náš tip: Když do Mariánských Lázní zavítáte, nenechte si ujít Zpívající fontánu, jednu ze zdejších dominant. Ožívá každý den vždy v lichou hodinu mezi 7.00 – 21.00, další představení se koná ještě o desáté hodině večerní. Ve 21.00 a 22.00 je hudební produkce doplněna ještě o světelnou show.