Patříte k lidem, kteří milují pokojový ibišek, ale kterým se bohužel nikdy nepodařilo jeden takový krásný vypěstovat? Nemusíte se svého snu o pěstování pokojového ibišku vzdávat. Existuje seznam pravidel, kterými se řídit, pakliže se do pěstování pokojového ibišku chcete dát. Pokud se budete držet sepsaných pravidel, vypěstujete si ibišek v různých barevných kombinacích.
Ibišek potřebuje dostatek světla
Vůbec nejdůležitějším pravidlem pro pěstování ibišku je zařídit mu dostatek světla. Pokud dáte rostlinu na co nejsvětlejší stanoviště, bude se jí tam skvěle dařit. Pokud ibišek pěstujete v bytě, ideálním místem je tedy okenní parapet nebo těsná blízkost okna, které je orientováno na jih, případně na jihovýchod.
Bez tepla to nepůjde
Společně se světlem potřebuje ibišek také teplo. Ideální je teplota pohybující se mezi osmnácti až jedenadvaceti stupni Celsia, ale v zimě si vystačí i s teplotou pohybující se kolem šestnácti stupňů. Ibišek si však sám řekne, jestli mu daná teplota vyhovuje či nikoli. Když je mu příliš zima, začnou mu padat listy a začíná hynout.
Nezapomínejte na výživu
Pokud se chcete chlubit opravdu krásně kvetoucím ibiškem, neměli byste zapomínat na výživu, která je opravdu nadmíru důležitá. Pokud nebudete rostlinu hnojit, nemůžete očekávat, že vám krásně pokvete. Hnojení je důvod, proč ibišek kvete do všech různých barev. Samozřejmě nemusíte sázet na klasická hnojiva ze zahradnictví, vystačíte si s připraveným domácím hnojivem.
Ať je zálivka přiměřená a rovnoměrná
Co se týče zálivky, ta je samozřejmě velice důležitou součástí péče o pokojový ibišek. Jelikož se však ibišek nebude nacházet venku, ale vevnitř, nemusíte ho zalévat příliš. Zálivka by v tomto případě měla být rovnoměrná a přiměřená. Hlavně si dejte pozor na to, abyste ibišek nepřelili. To rostlina nedává – začne poté hned vadnout a listy jí začnou vypadávat.