Tipy, jak vyčistit dětské hračky 

Dětské hračky patří k tomu nejvíce používanému v domácnostech. A je to v pořádku, pokud za dětské hračky bereme stavebnice, plyšáky nebo jiné podobné prvky, nikoliv mobilní telefon. Ovšem i kvůli tomu, že jsou hračky prakticky denně využívány, na nich mohou ulpět nejrůznější bakterie. A jelikož je mají děti tendenci dávat do úst, je klíčové vědět, jak je vyčistit. Jak tedy postupovat, nebo co dělat, pokud se pustíme do opravdu pečlivého úklidu dětského království? 

Plastové hračky umýváme v ruce 

Podle odborníků by mělo k umývání veškerých hraček a k jejich čištění docházet alespoň dvakrát do měsíce. Frekvence čištění a dezinfekce ale samozřejmě záleží na mnoha faktorech, a to i například na jejich vkládání do úst. Tyto hračky si samozřejmě zaslouží zvláštní péči stejně jako ty, které si dítě bere neustále s sebou. 

Co se týče plastových hraček, ty je ideální umývat v rukách. Celoplastové nebo také celokovové hračky jsou na údržbu opravdu nejsnazší. Mnohé dokonce můžete umýt i v myčce na nádobí, kdy některé modely nabízí i speciální program pro tyto účely. 

Elektronické čistíme pouze po povrchu 

Ve stále více domácnostech mají převahu spíše elektronické hračky. Pokud se chystáte vyčistit hračky, které nějaké elektronické díly obsahují, abyste je nepoškodili, je třeba je umývat pouze na povrchu. Vezměte do rukou vlhký hadřík nebo antibakteriální ubrousky a veškerou špínu nebo prach během chvilky setřete. 

Plyšáci patří do mrazáku 

Že má vaše dítě až příliš mnoho plyšových hraček? Nemusíte je vkládat do pračky a dlouho čekat, až uschnou. Nejlepší bude, když je položíte na pár hodin o mrazáku. Tento trik se osvědčil. Při nízké teplotě se veškeré obsažené bakterie zlikvidují. Případně je možné je na pár chvil posypat jedou sodou, která hračky odmastí a pohltí veškeré pachy.