Záclony v našem interiéru: jsou důležitou součástí z hlediska praktického i dekorativního

Záclony se mohou stát nenápadným doplňkem vašeho interiéru, nebo naopak jeho dominantou. Jejich barva může být vyzývavá, spojená s jiným prvkem vašeho interiéru, jako jsou například polštáře. Pak vypadají naprosto skvěle. Jejich účel je ale ještě jiný: mohou zamezit nechtěným pohledům z ulice do vašich oken. Dále vám pak mohou poskytnout zatemnění a pomoci vám v nerušeném spánku. Jsou totiž do určité míry i hlukovou bariérou.

Garnýže jsou taktéž důležité

A stejně jako záclony a závěsy samotné mohou vzhled vaší místnosti ovlivnit také garnýže. v podstatě máte na výběr ze tří hlavních variant. Garnýže se vyrábí z plastu, kovu nebo dřeva. Každý z těchto materiálů má své výhody a nevýhody a každý se může hodit do jiného materiálu. Tak například plastové garnýže se mohou pochlubit celou řadou neobvyklých designů a barev. Hůře na tom ale budou s nosností a odolností. Zejména barvené plastové garnýže se mohou po čase ošoupat.

Dřevěné a kovové garnýže

Nejoblíbenější volbou bývají proto právě dřevěné nebo kovové garnýže. To, které z nich si zvolíte, do určité míry ovlivňuje vzhled vašeho interiéru – k vysoce modernímu nábytku ve vysokém lesku se jednoduše dřevěné garnýže nehodí. Dřevo i kov jsou odolné materiály, které by měly vydržet dlouhou dobu. Výhodou dřevěných garnýží je jejich vzhled a také to, že je můžete zkrátit podle potřeby. Vypadají velice pěkně, avšak po čase se mohou prověsit (zejména pokud nesou těžké závěsy). Také některé kovové garnýže mají možnost opětovného nastavení délky, takže je snadno přizpůsobíte jakémukoli oknu. Jsou dost odolné a mají vysokou nosnost.

Kvalita je rozhodující

Na trhu se nachází garnýže v různých cenových relacích. Je velmi důležité, abyste si koupili dostatečně kvalitní garnýž, ale nepřeplatili jste za ni. Taktéž je dobré nějaké ty penízky ušetřit – ne však na úkor kvality. Vhodnou variantou je proto zvolit renomovaného poskytovatele garnýží.