Pokojové rostliny pro začátečníky 

Každý domov by si zasloužil vlastní místo pro zeleň. Její estetický i praktický přínos oceníte snad ve všech místnostech. Jakou rostlinu si ale pořídit jako první?  

Zamiokulkas nevyžaduje nic 

Pokojová rostlina původem z Madagaskaru nepotřebuje pro své pěstování nic víc, než trochu světla a občasnou zálivku. Ano, pokud ji na jaře pohnojíte, bude spokojenější, ale není to žádná nutnost. Lesklé listy jsou skutečný skvost. Snadno se množí – stačí uloupnout lístek a zasadit jej do hlíny.  

Zálivka? Jednou za dva týdny.  

Stanoviště? Kdekoliv se vám bude hodit. Raději ale mimo spalující slunce, které na něj bude žhnout celý den. Nebojte se koupelen, kde je světlo pouze rozptýlené. Zamiokulkas se bude mít skvěle i v kuchyni.  

Ibišek se rozroste 

Tuto pokojovou rostlinu budete opatrovat jako oko v hlavě. Když se jednou začne rozrůstat, už nebudete chtít nic jiného. Je skutečně působivý. A ty květy, to je skvost! Ibišek přitom nepotřebuje vůbec nic.  

Stanoviště? Lépe se mu daří u přímého světla. Teplejším stanovištěm rozhodně nepohrdne.  

Zálivka? Pravidelná. Když bude málo vláhy, listy vám o tom dají znát. Zmýlit se nelze, rostlina vám bude jasně vysílat signály.  

V zimě si rostlina ráda odpočine a nalezne stanoviště okolo deseti stupňů, kde také omezíte zálivku. Není to ale žádnou nutností a váš ibišek můžete mít na stejném místě po celý rok.  

Lopatkovec 

Opět nenáročná rostlina. Jen pokud máte doma malé děti nebo zvířecího mazlíčka, tuto květinu raději nepořizujte. Je jedovatá.  

Stanoviště? Prakticky kdekoliv. Světlo ale uvítá.  

Zálivka? Dvakrát týdně. Lopatkovec bez vody svěsí listy, takže se také umí o příliv vody přihlásit.  

Tato květina má nádherné bílé květy a kvete několikrát ročně. Skutečně reprezentativní kousek do obývacího pokoje, ložnice i kuchyně.  

Tyto rostliny zvládne pěstovat i úplný začátečník. Nevyžadují žádnou speciální péči.