Klimatizace jako nepřítel naší pleti – jak ho porazit?

V aktuální době horkého léta je velice problematické počasí. To se mění takřka ze dne na den a dělá potíže našemu zdraví. To je hodně nakřápnuté ještě díky tomu, pokud ve vašem zaměstnávání hojně používáte klimatizaci. Ta je bohužel nepřítelem nejen našeho zdraví, ale taky naší pleti, která díky ní bohužel trpí. Proto se pojďme dozvědět, jak vyhrát boj proti tomuto druhu technologie.

Klimatizace nám mnohdy podle odborníků může naprosto vysušit naši pokožku. Navíc se díky ní v naší pleti usazují a také rozmnožují nejrůznější viry a bakterie, které v ní nemají co dělat. Bohužel nám je klimatizace v pleti zadržuje, a tak nám vznikají nejrůznější opary, uhry nebo nepříjemné akné.

Dbejte na hydrataci pokožky

Během léta dbejte hlavně na to, abyste dostatečně hydratovali vaši pokožku. Hydratovaná pokožka je základ. Jedná se o velice účinnou zbraň v boji proti klimatizaci. Samozřejmě pod pojmem „hydratace pokožky“ byste si měli představit nejen řadu hydratačních přípravků a masek na obličej, které vám podle všeho pomůžou s vaší pletí, ale soustřeďte se i na pitný režim, který je základem úspěšné hydratace.

Jaké pomocníky během léta využívat?

Během léta a hlavně v době, kdy je nejvíce používaná klimatizace, se doporučuje používat hned několik pomocníků, které nám pomůžou nejen s naší hydratací, ale které nám pomůžou zamezit různé viry a bakterie, které se usadily v naší pleti.

Pomoc by měly například nejrůznější osvěžující vody, které bychom rozhodně měli mít ve své kabelce nebo v příruční tašce. Takové produkty dodají vláhu naší pleti a navíc pleť uklidní tehdy, kdy se budeme poměrně dlouho promenádovat na slunci. Tuto zklidňující vodičku najdete třeba ve spreji, což je mnohem lepší, protože ji nemusíte roztírat.

Taky vám pomůžou nejrůznější vyživující séra, která nejspíše běžně nepoužíváte. Teď je však na ně nejlepší doba. Taková séra vám totiž mohou pomoct skvěle vzpružit pokožku po šocích, které způsobí klimatizace. Právě změna teplot je pro pleť škodlivá, proto se nebojte sérum použít.